Öne Çıkanlar sivil savunma Yedek gözetmen 2019 Yılı Mahalli İdareler Sözleşmeli Ücret Tavanları SSK engelli çalıştırma oranı

Jandarma Genel Komutanlığında Görevli Devlet Memurları Dikkat

KamuMeb.net - 23/8/2006 tarihli ve 26268 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığında Görevli Devlet Memurlarının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 2 nci maddesinin birinci fıkrası ''Bu Yönetmelik, Jandarma Genel Komutanlığı karargâhı ile bağlı birlik ve kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personeli kapsar. Ancak 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinde tesis edilen sınıflar içerisinde yer alan jandarma hizmetleri sınıfına dâhil kadrolara yapılacak atamalarda bu Yönetmelik hükümleri uygulanmaz.” şeklinde değiştirilmiştir.

4 üncü maddesi, 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi, (d) bendinin (1) numaralı alt bendi ve ikinci fıkrasının (a) bendi, 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi değiştirilmiştir.

Aynı Yönetmeliğin 6/A maddesi  değiştirilmiş, 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (d) bentleri ile ikinci fıkrası değiştirilmiş ve aynı maddeye fıkra eklenmiştir.

13 üncü maddesinin birinci, ikinci ve dördüncü fıkraları, 15 inci maddesinin birinci fıkrası, 18 inci maddesinin ikinci fıkrası, 19 uncu maddesinin ikinci, dördüncü ve beşinci fıkraları değiştirilmiştir.

22 nci maddesinin birinci fıkrasına bent ile aynı maddeye fıkra eklenmiştir.

Aynı Yönetmeliğe 23 ve 24 üncü maddeler eklenmiş ve diğer maddeler buna göre teselsül ettirilmiştir.

Jandarma Genel Komutanlığında Görevli Devlet Memurlarının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

KamuMeb.net - özel haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.