Öne Çıkanlar sivil savunma EKPSS Tercihleri Yedek gözetmen 2019 Yılı Mahalli İdareler Sözleşmeli Ücret Tavanları SSK

PTT'nin Teşkilat Yapısı ile Görev ve Yetkileri

KamuMeb.net - Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'ni ilgilendiren bölümün amacı; Posta ve Telgraf Anonim Şirketinin kuruluşu, teşkilat, görev ve yetkilerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. Bu bölüm ile kuruluş ve tescile ilişkin hükümleri hariç olmak üzere 13 Ocak 2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa ve özel hukuk hükümlerine tabi Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi unvanı altında bir anonim şirket kurulmuştur.

PTT, 9 Mayıs 2013 tarihli ve 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu, diğer mevzuat ve esas sözleşmesinde belirtilen faaliyetleri yürütür. PTT'nin organları Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Genel Müdürlükten oluşur. PTT Personeli, 27 Haziran 1989 tarihli ve 375 sayılı KHK'nın ek 27'nci maddesine göre idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilir.

Genel Kurul, yıllık faaliyet raporu ile bilanço ve kar zarar hesaplarını inceleyerek Yönetim Kurulunun ibrasını karara bağlar. Yönetim Kurulu, Genel Müdür dahil beş üyeden oluşur. Dört üye Ulaştırma ve Altyapı Bakanının, bir üye Hazine ve Maliye Bakanının teklif ettiği adaylar arasından Genel Kurul tarafından atanır. Genel Müdürlük, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları ve Hizmet Birimlerinden oluşur.

Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 4)

KamuMeb.net - özel haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.