Öne Çıkanlar EMEP Emek Partisi 2019 yılı Merkezi Sınav Avrupa Birliği İlköğretim Matematik

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Teşkilat Yapısı ile Görev ve Yetkileri

KamuMeb.net - Bu bölümün amacı, Vakıflar Genel Müdürlüğünün kuruluş, teşkilat, görev ve yetkilerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. Bu bölümde kendisine verilen görevleri yerine getirmek üzere kamu tüzel kişiliğini haiz, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı ve özel bütçeli Vakıflar Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Vakıflar Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatından oluşmuş olup merkezi Ankara'dadır.

Genel Müdürlüğün gelirleri, kira gelirleri, işletme gelirleri, iştirak gelirleri, yönetim ve temsil payları, mazbut vakıflara ait taşınmazların satışından elde edilecek gelirler, taviz bedelleri, genel müdürlüğe ait taşınmazların satışından elde edilecek gelirler, şartlı bağışlar, şartsız bağışlar, diğer gelirlerdir.

Adli Tıp Kurumunun görevleri arasında; mahkemeler, hakimlikler ve savcılıklar ile Kurumun uygun gördüğü alanlarda kamu kurum ve kuruluşları tarafından gönderilen adli tıpla ilgili konularda bilimsel ve teknik görüş bildirmek, adli tıp uzmanlığı ve yan dal uzmanlığı eğitimini tıpta uzmanlık mevzuatına uygun olarak vermek, adli tıp ve adli bilimler alanlarında çalışmaları yürütmek üzere semner, sempozyum, konferans ve benzeri etkinlikler düzenlemek, bunlara ilişkin eğitim programları uygulamak ve ilgili kurum, kuruluş ve kurulların hazırlayacakları adli tıpla ilgili eğitim programlarının yapılmasına ve yürütülmesine yardımcı olmak, adli tıp hizmetlerinin görülmesi sırasında yapılması zorunlu sağlık hizmetlerini vermek yer almaktadır.

Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 4)

Bu yazının tüm hakları KamuMeb.net'e aittir. Kaynak göstermeden alıntılanamaz.

KamuMeb.net - özel haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.