Öne Çıkanlar yüz yüze eğitim Milli Eğitim Bakanlığı Ağız ve Diş Sağlığı Ek ders ücreti seyyanen zam

2022 Yılı Ocak Ayı Yerli ve Yabancı Vizyon Filmleri

Sinemaseverler için 1 Ocak 2022, 7 Ocak 2022, 14 Ocak 2022, 21 Ocak 2022 ve 28 Ocak 2022 tarihlerinde vizyona giren ya da vizyona girecek olan filmlerin listesini sizler için hazırladık.

1 OCAK 2022

Dram ve aksiyon türündeki Kesişme: İyi ki Varsın Eren filminin vizyon tarihi 1 Ocak 2022. Filmin yönetmeni Özer Feyzioğlu, senaristi Mert Dikmen ve Alper Uyar'dir. Filmde; İsmail Hacıoğlu, Rahman Başel, Alayça Öztürk gibi oyuncular yer almaktadır.

KONUSU : Kesişme; İyi ki Varsın Eren, Trabzon Maçka'da teröristlerle kahraman Mehmetçiğin çatışması sırasında hayatını kaybeden Eren Bülbül ve onu korumaya çalışırken şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikayesini konu ediyor.

7 OCAK 2022

The King's Man: Başlangıç

Orijinal adı The King's Man olan Aksiyon ve casusluk türündeki The King's Man: Başlangıç filminin vizyon tarihi 7 Ocak 2022. Filmin yönetmeni Matthew Vaughn, senaristi Matthew Vaughn, Karl Gajdusek; oyuncuları Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Rhys Ifans'dir.

KONUSU: Kingsman serisinin spin-off filmi olan "The King's Man"de tarihin en kötü tiranları ve suçlu zihinleri milyonlarca kişinin yok olabileceği bir savaş planlamak için bir araya gelir.

Aslan: Hürkuş Kayıp Elmas

Animasyon türündeki Aslan: Hürkuş Kayıp Elmas filminin vizyon tarihi 7 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni H. Sinan Güngör, Hakan Bol, senaristi Özgür Balamir, oyuncuları Nusret Çetinel, Erdal Küçükkömürcü, Eray Eserol'dur.

KONUSU: Aslan: Hürkuş Kayıp Elmas, büyük büyük babasının eski uçağının peşine düşen küçük bir çocuğun hikayesini konu ediyor.

Nalan

Komedi türündeki Nalan filminin vizyon tarihi 7 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Fatih Mutlu, senaristi Fatih Mutlu, oyuncuları Açelya Topaloğlu, Sergen Deveci, Berna Koraltürk'tür.

KONUSU: Nalan, yaşadığı kaza sonrası bıraktığı sabah programlarına geri dönen genç bir kadının hikayesini konu ediyor.

Canım Dayım

Dram türündeki Canım Dayım filminin vizyon tarihi 7 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Fuat Yılmaz, senaristi Fuat Yılmaz, oyuncuları Adem Yılmaz, Ayşenaz Atakol, Fatih Topçuoğlu'dur. 

KONUSU: Canım Dayım, yeğeni ile güzel bir dostluk kuran tistik bir birey olan Adem'in hikayesini konu ediyor.

Licorice Pizza

Dram ve Komedi türündeki Licorice Pizza filminin vizyon tarihi 7 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Paul Thomas Anderson, senaristi Paul Thomas Anderson, oyuncuları Alana Haim, Cooper Hoffman, Bradley Cooper'dir.

KONUSU: 1970'lerin San Fernando Vadisi'nde geçen Soggy Bottom, aynı zamanda başarılı bir çocuk oyuncu olan bir lise öğrencisinin hayatına odaklanıyor.

Kahraman

Orijinal adı Ghahreman olan Gerilim ve Dram türündeki Kahraman filminin vizyon tarihi 7 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Asghar Farhadi, senaristi Asghar Farhadi, oyuncuları Amir Jadidi, Mohsen Tanabandeh, Fereshteh Sadre Orafaee'dir.

KONUSU: Genç bir adam olan Rahim, ödeyemediği bir borç nedeniyle hapse mahkum olur. Ancak Rahim'e, bir iyilik sayesinde alacaklısının şikayetinden vazgeçmesini sağlaması için iki günlük izin verilir. Serbest kalabilme fıratı yakalayan Rahim'in yaşadıkları planladığı gibi olmaz.

Lübbey’in Laneti

Korku türündeki Lübbey’in Laneti filminin vizyon tarihi 7 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Metin Yücel, senaristi Metin Yücel, oyuncuları Firengiz Orucova, Metin Yücel, Tevfik İnceoğlu'dur.

KONUSU: Ölen babasının eşyalarını toplarken eski bir harita bulan Metin, haritayı cinci hoca lakaplı bir kadına götürür. Kadın, haritanın 300 yıl önce yapıldığını ve haritada hazine sandığının gömülü olduğu bir mezarın işaretlendiğini söyler. Hazineyi bulmak için yapılan kazı, 300 yıl önce içine hapsedilen cinlerin ortaya çıkmasına neden olur.

14 OCAK 2022

Benden Ne Olur?

Komedi türündeki Benden Ne Olur? filminin vizyon tarihi 14 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Murat Şenöy, senaristi Aslı T. Kızmaz, Murat Emre Kaman, oyuncuları Hazal Kaya, Onur Tuna, Nur Fettahoğlu'dur.

KONUSU: Aslı T. Kızmaz'ın aynı isimli romanında uyarlanan "Benden Ne Olur", Sertab Bal adındaki deli dolu bir kadının maceralarını konu ediyor. Filmin başrolünü Hazal Kaya üstleniyor.

Çığlık

Orijinal adı Scream olan korku ve gerilim türündeki Çığlık filminin vizyon tarihi 14 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett, senaristi James Vanderbilt, Guy Busick, oyuncuları Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette'dir.

KONUSU: Scream filminin beşinci devam halkası olan yapımda, bir dizi korkunç suçu kimin işlediğini bulmak için memleketine geri dönen bir kadının hikayesini konu ediyor.

Belle

Orijinal adı Ryu to Sobakasu no Hime olan Animasyon, Macera ve Dram türündeki Belle filminin vizyon tarihi 14 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Mamoru Hosoda, senarist, Mamoru Hosoda ve Mamoru Hosoda, oyuncuları Takeru Satoh, Koji Yakusho, Ryô Narita'dır.

KONUSU: Ryu to Sobakasu no Hime, sıradan bir hayatı varken sanal dünyada bambaşka biri haline gelen genç bir kızın hikayesini konu ediyor.

Karlar Kralı Norm 2

Orijinal adı Norm of the North: King Sized Adventure olan Animasyon ve Komedi türündeki Karlar Kralı Norm 2 filminin vizyon tarihi 14 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Richard Finn, Tim Maltby, oyuncuları Andrew Toth, Maya Kay, Lisa Durupt'dur.

KONUSU: Karlar Kralı Norm 2, çalınan sanat eserini bulmak için tehlikeli bir maceraya atılan Norm ve arkadaşlarının hikayesini konu ediyor.

Kod 355

Orijinal adı The 355 Aksiyon, Casusluk ve Gerilim türündeki Kod 355 filminin vizyon tarihi 14 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Simon Kinberg, senaristi Simon Kinberg, oyuncuları Jessica Chastain, Penélope Cruz, Bingbing Fan Fan'dır.

KONUSU: Kod 355, dünyayı kaosa sürükleyecek olan ölümcül bir silahın peşine düşen bir grup ajanın hikayesini konu ediyor.

Oğul

Orijinal adı Son olan Korku ve Gerilim türündeki Oğul filminin vizyon tarihi 14 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Ivan Kavanagh, senaristi Ivan Kavanaghi oyuncuları Andi Matichak, Emile Hirsch, Luke David Blumm'dur.

KONUSU: Oğul, oğlunu kurtarmak için her şeyi göze alan bir kadının hikayesini konu ediyor.

Lietli: Cin Kabilesi

Korku türündeki Lietli: Cin Kabilesi filminin vizyon tarihi 14 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Cemal Aşkın Alpçetin, Can Yelkenciler, senaristi Hasan Çitil, oyuncuları Beril Eş, Tuğba Akman, Mehmet Altundağ'dır.

KONUSU: Kız arkadaşı Merve'nin büyükannesinin vefat etmesi üzerine Tolga, onunla birlikte köye gitmeye karar verir. Tolga ve Merve yola çıktıklarında yakın arkadaşları Vural ve Sibel de onlara eşlik eder. Köye varlıkları andan itibaren tuhaf durumlarla karşı karşıya kalan grup, garip rüyalar görmeye başlar. Yaşananlara anlam vermeye çalışan Tolga, araştırma yapmaya başlar. Metefizik uzmanı Harun'dan yardım alan Tolga, Lietli adı verilen Cin Kabilesi tarafından tehdit altında olduklarını keşfeder.

Düş Peşine

Komedi türündeki Düş Peşine filminin vizyon tarihi 14 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni İlkay Uygur, senaristi Serkan Dağlı, oyuncuları Fester Abdü, Cihan Şimşek, Şeyda Erdoğan'dır. 

Sesame Street

Komedi, Aile ve Müzik türündeki filmin Sesame Street, yönetmen Jonathan Krisel, senaristi Joey Mazzarino, Chris Galletta, oyuncuları Anne Hathaway, Chance The Rapper'dir.

KONUSU: Big Bird ve arkadaşlarının Manhattan'dan kurtulup evlerine, Susam Sokağı'na dönmeleri gerek.

21 OCAK 2022

Şarkını Söyle 2

Orijinal adı Sing 2 olan Animasyon, Müzikal, Aile türündeki Şarkını Söyle 2 filminin vizyon tarihi 21 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Garth Jennings, Christophe Lourdelet, senaristi Garth Jennings, oyuncuları Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Scarlett Johansson'dur.

KONUSU: NewMoon Tiyatrosu’nu büyük bir başarıya ulaştırmasının ardından Buster bu sefer gözünü Crystal Tower Tiyatrosu’na diker. Buster burada yeni bir gösteri sergilemeyi planlar. Ancak acımasız kurt Jimmy Crystal tarafından yönetilen dünyaca ünlü Crystal Entertainment’ın ofislerine girmek pek kolay değildir.

Cumali Ceber 666

Komedi türündeki Cumali Ceber 666 filminin vizyon tarihi 21 Ocak 2022'dir. Filmin oyuncuları Halil Söyletmez'dir.

KONUSU: Cumali Ceber filminin üçüncü devam halkası olan, komedi türündeki "Cumali Ceber 666"nın başrolünde Halil Söyletmez yer alıyor.

Koloni

Orijinal adı Tides olan Bilimkurgu, Dram türündeki Koloni filminin vizyon tarihi 21 Ocak 2022'dir. Filmin yönetmeni Tim Fehlbaum, senaristi Tim Fehlbaum, Mariko Minoguchi, oyuncuları Nora Arnezeder, Iain Glen, Sarah-Sofie Boussnina'dır.

KONUSU: Küresel bir felaketin ardından dünyanın insanlar için yaşanmaz bir hale gelmesinin ardından sadece birkaç kişi uzay gemileriyle Kepler 209 gezegenine gider. Ancak çok geçmeden buranın atmosferinin insanları kısır hale getirdiği anlaşılır.

Masal Zamanı "Melez Prenses"

Yönetmen Kubilay Güleçoğlu, Burak Kahraman
Senarist Kubilay Güleçoğlu
Oyuncular: Lavinya Ünlüer, Kaan Yılmaz, Ebrar Demirbilek
Konu: Melisa, 9. yaş gününde hayatının değişmesini sağlayacak bir şey öğrenir. Melisa, annesinin bir masal kahramanı olduğunu öğrenen ve böylece o da anne tarafından bir masal kahramanıdır. Bir gün Melisa, kötü bir palyaçonun oyununa gelir ve yazmaması gereken bir şeyi masal günlüğüne yazar.

Şöhretler Okulu

Yönetmen Adnan Önal
Senarist Adnan Önal
Oyuncular: Ediz Hun, Berna Üçkaleler, Nisa Sofiya Aksongur
Konu: Kemal öğretmen, kızını tek başına büyütmek zorunda kalan bir babadır. Kızının eğitimine odaklanan Kemal, bu sırada onun oyun arkadaşı olmayı kaçırır. Öğretmen Deniz ise küçükken babasının kendisiyle yeterince ilgilenmemiş olmasından şikayetçidir. Bu yüzden Demet, Kaktüs Koleji’ni ele geçirip satmayı planlar.

Run

Yönetmen Aneesh Chaganty
Senarist Aneesh Chaganty, Sev Ohanian
Oyuncular: Sarah Paulson, Kiera Allen, Pat Healy
Konu: Gizli Gerçek, annesi tarafından herkesten ve her şeyden uzak bir şekilde yetiştirilen genç bir kızın hikayesini konu ediyor.

Mutlu Canavar Ailesi 2

Yönetmen Holger Tappe
Senarist David Safier, Abraham Katz
Oyuncular: Emily Watson, Nick Frost, Jessica Brown Findlay
Orijinal adı Happy Family 2
Konu: Wishbone ailesi sıradan ailelerden oldukça farklıdır çünkü onlar, süper güçleri olan canavarlara dönüşebilir. Bir gün Canavar Avcısı Mila Starr'ın Baba Yaga ve Renfield'ı yakalaması üzerine Wishbone Ailesi, onları kurtarmak için bir kez daha canavara dönüşür.

Yasaklı Köy

Yönetmen Aziz Özuysal
Senarist Aziz Özuysal, Gül Pürçek
Oyuncular: Aziz Özuysal, Mustafa Yoloğlu, Gül Pürçek
Konu: Yasaklı Köy, gittikleri köyün cinlerin etkisi altında olduğunu öğrenen Gaffar ve ailesinin yaşadığı olayları konu ediyor.

Afacan Felix

Yönetmen Nicola Lemay
Orijinal adı Félix et le trésor de Morgäa
Konu: 12 yaşındaki Felix'in annesi, biraz dinlenmek ve rahatlamak için yolcu gemisi ile bir yolculuğa çıkar. Annesinin yokluğunu fırsat gören Fellix, iki yıl önce denizde kaybolan bir balıkçı olan babasını bulmak için yola koyulur.

Kara Neme: Gelin Deresi

Yönetmen Kemal Danacı
Senarist Kemal Danacı, Onur Özcan
Oyuncular: Erol Sertel, Halil Balıkçı, Sanaz Zahraei
Konu: Kara Neme: Gelin Deresi, hafta sonu kampa giden bir çiftin yaşadıklarını konu ediyor.

Ayrı Dünyalar

Yönetmen Emmanuel Carrère
Senarist Emmanuel Carrère, Hélène Devynck
Oyuncular: Juliette Binoche
Orijinal adı Ouistreham
Konu: Yazar Marianne Winckler, sosyal adaletsizlik ve gelecek kaygısıyla ilgili kitap yazmayı planlar. Kitabı için araştırma yapmak isteyen Marianne, kimliğini gizleyerek Fransa’nın kuzeyine gider ve temizlik işçiliği yapan kadınların arasına katılır. Bu sayede geçim kaygısını bizzat deneyimleyen Marianne, kadınlar arasında dayanışmanın gücüne şahit olur. Ancak gerçekler ortaya çıktığında aralarındaki güven sarsılacak mıdır?

28 OCAK 2022

Morbius

Yönetmen Daniel Espinosa
Senarist Burk Sharpless, Matt Sazama
Oyuncular: Jared Leto, Matt Smith (XI), Adria Arjona
Konu: Morbius, tedavisi olmayan bir kan hastalığını, deneysel bir yöntem ile tedavi etmeye çalışır. Hastalığı, elektroşok terapisi ve vampir yarasaları ile iyileştirmeye çalışan Morbius, korkunç bir sonuçla karşı karşıya kalır. 

Doraibu mai kâ

Yönetmen Ryusuke Hamaguchi
Senarist Ryusuke Hamaguchi, Takamasa Oe
Oyuncular: Hidetoshi Nishijima, Toko Miura, Masaki Okada
Konu: Oyuncu ve yönetmen olan Yusuke Kafuku'nın, karısı Fukaku ile mutlu bir hayatı vardır. Ancak karısının ortadan kaybolmasıyla Yusuke'nin mutluluğu yarım kalır. Aradan geçen iki yılın ardından Yusuke, bir tiyatro festivalinde yönetmenlik görevini üstlenir ve bu yüzden Hiroşima'ya gider. Genç adam burada kendisine liderlik etmesi için görevlendirilen, fazla konuşmayan ve belki de onun görmezden geldiği şeyleri bilen genç bir kadın olan Misaki ile tanışır.

Anka

Yönetmen Süleyman Mert Özdemir
Senarist Ozan Akbaba
Oyuncular: Ozan Akbaba, Engin Hepileri, Uğur Uzunel
Konu: Yönetmen koltuğunda Süleyman Mert Özdemir'in oturduğu, dram aksiyon türündeki "Anka" filminin oyuncu kadrosunda Ozan Akbaba, Engin Hepileri, Uğur Uzunel, Serdar Orçin, Deniz Işın gibi isimler yer alıyor.

Yıldızlar da Kayar

Yönetmen Günay Günaydın
Senarist Koray Yeltekin
Oyuncular: Cezmi Baskın, Ceyda Olguner, Cem Kılıç
Konu: Yıldızlar da Kayar, bir köyde altı ay yaşamak zorunda kalan bir popstarın hikayesini konu ediyor. Popstar, bu süre içerisinde köyde düzenlenecek bir festivalin sorumluluğunu üstlenir.

Şeytani

Yönetmen Neill Blomkamp
Senarist Neill Blomkamp
Oyuncular: Carly Pope, Chris William Martin, Michael Rogers
Orijinal adı Demonic
Konu: Bir anne ve kızın yıllar boyu sürtüşmesin neden olan doğaüstü güçlerin ortaya çıkmasıyla birlikte korkunç şeytanlar gün yüzüne çıkar.

Ayı Kardeşler: Macera Parkı

Yönetmen Leon Ding
Oyuncular: Chris Boike, Nikki Stinson, Xiao Tan
Orijinal adı Xiong Chu Mo: Kuang Ye Da Lu
Konu: Heyecan verici bir deneyim sunan “Vahşi Yaşam” kapılarını açmıştır. Konuklar taktıkları gen bilekliği sayesinde hayvana dönüşebilmektedir. Vick, “Vahşi Yaşam”ın büyük ödüllü bir yarışmaya ev sahipliği yaptığını öğrendiğinde katılmaya karar verir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.