Öne Çıkanlar 2022 Yılı Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesi A101 Aktüel Ürünler öğretmen Hakmar 2 Aralık 2023 Aktüel Ürünler kuraklık

2023 Yılı Aralık Ayı Yerli ve Yabancı Vizyon Filmleri

Sinemaseverler için 1 Aralık 2023, 8 Aralık 2023, 15 Aralık 2023, 22 Aralık 2023, 29 Aralık 2023 tarihlerinde vizyona giren ya da vizyona girecek olan filmlerin listesini sizler için hazırladık.

1 ARALIK 2023

Ölümlü Dünya 2

1 Aralık 2023 / Komedi
Yönetmen Ali Atay
Oyuncular: Feyyaz Yiğit Çakmak, Ahmet Mümtaz Taylan, İrem Sak

Ölümlü Dünya 2, kendi sorunlarıyla boğuşan Mermer ailesinin hikayesini konu ediyor.

Aşk Filmi

1 Aralık 2023 / Dram, Romantik
Yönetmen Deniz Denizciler
Oyuncular: Cemre Baysel, İlhan Şen, Onur Büyüktopçu

Aşk Filmi, film çekimi için gittiği görüşmelerde hayatını değiştirecek şeyler yaşayan genç bir kadının hikayesini konu ediyor.

Kara Cuma

1 Aralık 2023 / Korku
Yönetmen Eli Roth
Oyuncular: Patrick Dempsey, Addison Rae, Milo Manheim

Konusunu 2007 yapımı Grindhouse filmindeki sahte bir fragmandan alan Eli Roth imzalı Kara Cuma; bir seri katilin, kasabanın sakinlerinden bir hindi sunumu yapma amacıyla, Şükran Günü'nde Massachusetts'teki küçük bir kasabaya gelişini anlatıyor.

Dilek

1 Aralık 2023 / Animasyon, Macera, Aile
Yönetmen Chris Buck, Fawn Veerasunthorn
Oyuncular: Ariana DeBose, Chris Pine, Alan Tudyk

Dilek, içten dilediği dileği evrene ait bir güç olan sonsuz enerji küresi Yıldız tarafından yanıtlanan Asha'nın hikayesini konu ediyor.

Nasreddin Hoca 2: Dinozorlar Çağı

1 Aralık 2023 / Animasyon
Yönetmen Naser Maratibavil

Nasreddin Hoca ve çocuklar, yaşadıkları şehre bir dinozor araştırma ekibinin geldiğini öğrenir. Kötü niyetli kişilerden kaçan araştırma ekibinin üyesi Selim, yanlışlıkla dinozor çağına yolculuk eder.

Sessiz Gece

1 Aralık 2023 / Aksiyon, Gerilim
Yönetmen John Woo
Oyuncular: Joel Kinnaman, Kid Cudi, Catalina Sandino Moreno

Sessiz Gece, oğlunun ölümünün sorumlularından intikam almak için suç dolu bir dünyaya adım atan acılı bir babanın hikayesini konu ediyor.

Kötülük Diye Bir Şey Yok

1 Aralık 2023 / Dram
Yönetmen Ryūsuke Hamaguchi
Oyuncular: Ryûji Kosaka, Rei Nishikawa, Hitoshi Omika

Takumi ve kızı Hana, Tokyo'ya yakın bir Mizubiki Köyü'nde yaşamaktadır. Onlar, Kendilerinden önceki nesiller gibi doğanın döngülerine ve düzenine uygun olarak mütevazi bir yaşam sürerler. Bir gün kasaba halkı, Takumi'nin evinin yakınında bir glamping alanı inşa etme planını öğrenir.

8 ARALIK 2023

Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı

8 Aralık 2023 / Biyografik, Dram
Yönetmen Ali Akyıldız
Oyuncular: Burak Sevinç, Tuvana Türkay, Hande Soral

Yönetmen koltuğunda Ali Akyıldız'ın oturduğu Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı filmi, 2014 yılında vefat eden sanatçı Murat Göğebakan'ın hayat hikayesini konu ediyor. 1968 yılında Adana'da doğan Murat Göğebakan'ın yaşamını konu alan "Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı" filmi, sanatçının hayatına doğum anıyla başlıyor.

Haile 2: Var mı, yok mu?!

8 Aralık 2023 / Korku
Yönetmen Alper Mestçi

Haile filminin devam halkası olan korku türündeki "Haile 2" filminin yönetmen koltuğunda ilk filmin de yönetmenliğini üstlenen Alper Mestçi oturuyor.

Başka Bir Hayatta

8 Aralık 2023 / Dram
Yönetmen Celine Song
Oyuncular: Greta Lee, Yoo Teo, John Magaro

Birbirine derinden bağlı iki çocukluk arkadaşı olan Nora ve Hae Sung, Nora'nın ailesi Güney Kore'den göç edince ayrılmak zorunda kalır. Yirmi yıl sonra, kader ve aşk kavramlarıyla ve hayatı oluşturan seçimlerle yüzleşirken, önemli bir hafta boyunca New York'ta yeniden bir araya gelirler.

Jeanne du Barry

8 Aralık 2023 / Dram, Tarihi, Romantik
Yönetmen Maïwenn
Oyuncular: Maïwenn, Johnny Depp, Benjamin Lavernhe

Sosyal olarak yükselmeye hevesli sıradan bir kız olan Jeanne Vaubernier, içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için kendine özgü çekiciliğini kullanır. Jeanne'nin sayesinde zenginleşen sevgilisi Count du Barry, onu Kral ile tanıştırmak ister ve Richelieu Dükü aracılığıyla bir toplantı organize eder.

Boudica: Queen of War

8 Aralık 2023 / Dram, Aksiyon, Tarihi
Yönetmen Jesse V. Johnson
Oyuncular: Olga Kurylenko, Clive Standen, Peter Franzen

Kelt kraliçesi Boudica, kocası Prasutagus ile birlikte Iceni halkını yönetir. Boudica, Roma tarafından ihanete uğrayıp öldürüldüğünde, krallığı bir erkek varissiz kalır ve Romalılar onun topraklarına ve mallarına el koyar.

Becky'nin Gazabı

8 Aralık 2023 / Gerilim, Aksiyon
Yönetmen Matt Angel, Suzanne Coote
Oyuncular: Lulu Wilson, Seann William Scott, Matt Angel

Becky, yaşadığı travmatik olaylardan iki yıl sonra, organize bir saldırının arifesinde, bir neo-Nazi örgütünün lideri olan Darryl ile karşı karşıya gelir.

10 Lives

8 Aralık 2023 / Animasyon, Aile, Komedi
Yönetmen Christopher Jenkins, Mark Koetsier
Oyuncular: Mo Gilligan, Bill Nighy, Jeremy Swift

Beckett, kendisine verilen hayatları hafife alan şımarık bir kedidir. Dokuzuncu hayatını dikkatsizce kaybettikten sonra, kendisine ikinci bir şans verilmesi ve hatalarından ders çıkarabileceğini göstermesi için yalvarır. 

15 ARALIK 2023

Nefes: Yer Eksi İki

15 Aralık 2023 / Dram
Yönetmen Ozan Uzunoğlu
Oyuncular: Murat Yıldırım, Bestemsu Özdemir, Şahin Kendirci

1993 yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde geçen "Nefes - Yer Eksi İki", hikayeleri kesişen üç farklı karaktere odaklanıyor. Tayfun Yüzbaşı, iki bin metre yükseklikte bir karakolun komutanıdır. 

Hayat

15 Aralık 2023 / Dram
Yönetmen Zeki Demirkubuz
Oyuncular: Miray Daner, Doğu Demirkol, Burak Dakak

Genç bir kadın olan Hicran, babasının zoruyla nişanlanmak zorunda kalınca çareyi kaçmakta bulunur. Hicran'ın zaten onunla evlenmeyi istemediğini düşünen Rıza, başlarda bu durumu önemsemez. Ancak zaman geçtikçe Hicran tarafından istenmemek zoruna gitmeye başlar ve onunla yüzleşmeye karar verir.

Wonka

15 Aralık 2023 / Macera, Fantastik, Müzikal
Yönetmen Paul King
Oyuncular: Timothée Chalamet, Keegan-Michael Key, Paterson Joseph

Roald Dahl'ın popüler çocuk kitabı "Charlie'nin Çikolata Fabrikası"na dayanan film, dünyaca ünlü bir çikolata fabrikasının sahibi olan Willy Wonka’nın maceralarına ve fabrikada çalışan Umpa Lumpalarla nasıl tanıştığına odaklanıyor.

Arap Kadri ve Tarzan

15 Aralık 2023 / Komedi
Yönetmen Emre Kavuk
Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili, Zeynep Çamcı

Arap Kadri ve Tarzan, karikatürist Tekin Aral'ın yarattığı Arap Kadri ve Tarzan karakterlerinin hikayesini konu ediyor.

Kediler Müzede

15 Aralık 2023 / Animasyon
Yönetmen Vasiliy Rovenskiy
Oyuncular: Anton Eldarov, Polina Gagarina, Aleksandr Gavrilin

Şatoda yaşayan uysal bir kedi olan Vincent, şatoya sel basınca zor durumda kalır. Bu durum üzerine akıllı bir fare olan Maurice, Vincent'ı kurtarır. Antik ve eski bir piyano içine saklanan ikili, piyanonun sele kapılmasıyla kendilerini denizde bulurlar.

Güneşi Beklerken Simitçi

15 Aralık 2023 / Dram
Yönetmen Serkan Özarslan
Oyuncular: Gürbey İleri, Tolga Güleç, Bülent Alkış

Yönetmen koltuğunda Serkan Özarslan'ın oturduğu dram türündeki "Güneşi Beklerken Simitçi" filminin oyuncu kadrosunda Gürbey İleri, Tolga Güleç, Bülent Alkış, Ece Gökçen, İlke Al, Emine Umar gibi isimler yer alıyor.

MK Ultra

15 Aralık 2023 / Gerilim
Yönetmen Joseph Sorrentino
Oyuncular: Anson Mount, Jaime Ray Newman, Jason Patric

MK Ultra, 1960'ların başlarındaki kötü şöhretli CIA ilaç deneylerini yapan, bilimsel sınırları zorlayan parlak bir psikiyatrist olan Ford Strauss'un hikayesini konu ediyor.

22 ARALIK 2023

Aquaman ve Kayıp Krallık

22 Aralık 2023 / Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen James Wan
Oyuncular: Jason Momoa, Patrick Wilson, Amber Heard

Aquaman'in 2. devam filmi olan yapımın başrolünü ilk filmde olduğu gibi Jason Momoa üstleniyor. Filmin kadrosunda ayrıca Amber Heard, Yayha Abdul-Mateen gibi isimler yer alıyor.

Dejar: Cin Vahşeti

22 Aralık 2023 / Korku
Yönetmen Raziye Sultan
Oyuncular: Emel Yetenek, Abdulkadir Biçer, Ayşe Nur Keskin

Dejar: Cin Vahşeti, büyü ve cinlerle iç içe geçmiş bir hayatın içerisinde hayatta kalmak için mücadele eden bir ailenin yaşadıklarını konu ediyor.

Cenazemize Hoş Geldiniz

22 Aralık 2023 / Komedi
Yönetmen Neslihan Yeşilyurt
Oyuncular: Sevda Erginci, İsmail Ege Şaşmaz, Gonca Vuslateri

Cenazemize Hoş Geldiniz, nişan günlerinde kendilerini akla gelmeyecek olayların içinde bulan bir çiftin hikayesini konu ediyor.

Ferrari

22 Aralık 2023 / Biyografik
Yönetmen Michael Mann
Oyuncular: Adam Driver, Shailene Woodley, Sarah Gadon

Lüks spor otomobil şirketi Ferrari'nin kurucusu Enzo Ferrari'nin hikayesinin anlatıldığı Ferrari filmi, 1957'de Ferrari'nin Mille Miglia yarışına katıldığı dönemi merkezine alıyor. 1957 yılında Enzo Ferrari, eşi Laura ile birlikte sıfırdan inşa ettikleri şirketin iflasla karşı karşıyadır. 

Sağ Salim 3: Ölü ya da Diri

22 Aralık 2023 / Komedi
Yönetmen Ersoy Güler
Oyuncular: Toygan Avanoğlu, Pelin Orhuner, Hüseyin Avni Danyal

Yönetmen koltuğunda Ersoy Güler'in oturduğu komedi türündeki "Sağ Salim 3: Ölü ya da Diri" filminin oyuncu kadrosunda Toygan Avanoğlu, Pelin Orhuner, Hüseyin Avni Danyal, Cezmi Baskın, Nursel Köse, Anıl Çelik gibi isimler yer alıyor.

Kadınlara Mahsus

22 Aralık 2023 / Dram
Yönetmen Serdar Akar
Oyuncular: Melisa Aslı Pamuk, Şebnem Dönmez, Başak Parlak

Yönetmen koltuğunda Serdar Akar'ın oturduğu senaryosunu ise Nergis Otluoğlu Akoğlu’nun kalema aldığı "Kadınlara Mahsus", kişisel dönüşüm kampında bir araya gelen 7 kadının hikayesini konu ediyor. 

Aniden

22 Aralık 2023 / Dram
Yönetmen Melisa Önel
Oyuncular: Defne Kayalar, Öner Erkan, Şerif Erol

Yıllardır Hamburg’da yaşayan Reyhan, kısa bir süre için kocasıyla birlikte İstanbul’a döner. Bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonra tam da Hamburg’a dönmesine kısa bir süre kala Reyhan koku alamadığını fark eder. Doktora giden Reyhan’ın yaptırdığı tetkikler, önemli bir sorun olabileceğini belirtir. 

HERD

22 Aralık 2023 / Korku, Aksiyon
Yönetmen Steven Pierce
Oyuncular: Ellen Adair, Jeremy Holm, Timothy V. Murphy

Geçmişinden kaçmaya çalışan bir kadın, bir zombi salgını ve savaşan milis grupları arasında sıkışıp kaldığında, eve dönüş yolunu bulmak için savaşmalıdır.

Orman Çetesi: Dünya Turu

22 Aralık 2023 / Animasyon, Macera, Komedi
Oyuncular: Philippe Bozo, Laurent Morteau, Pascal Casanova

Orman büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Orman, gizemli bir düşman tarafından suyla temas ettiğinde patlayan, pembe bir madde ile kaplanmıştır. Bu duruma bir çözüm bulunabilmesi için Orman Çetesi'nden yardım talep edilir. 

29 ARALIK 2023

Rafadan Tayfa 4: Hayrimatör

29 Aralık 2023 / Animasyon
Yönetmen İsmail Fidan
Oyuncular: Levent Kol, Yağmur Sergen, Hakan Coşar

Rafadan Tayfa bu kez, Ajan ve adamları tarafından kontrolden çıkarılmış olan Hayrimatör’ü kurtarmak için bir araya gelen Rafadan Tayfa'nın hikayesini konu ediyor.

Mutluyuz

29 Aralık 2023 / Aile, Komedi
Yönetmen İbrahim Büyükak
Oyuncular: İbrahim Büyükak, Yasemin Sakallıoğlu, Rahmi Dilligil

Mutluyuz, boşanma aşamasında olan bir çiftin hayatına odaklanıyor. İbrahim Büyükak’ın yazıp yöneteceği aynı zamanda da başrolünde oynayacağı yeni filmi “Mutluyuz”un diğer başrol oyuncusu da Yasemin Sakallıoğlu oldu. 

Anyone But You

29 Aralık 2023 / Komedi, Romantik
Yönetmen Will Gluck
Oyuncular: Sydney Sweeney, Glen Powell, Alexandra Shipp

Anyone But You, birbirlerinden nefret etmelerine rağmen bir ilişkiye başlayan bir çiftin hikayesini konu ediyor.

Aşk Her Yerde

23 Ocak 2004 / Komedi
Yeniden vizyona giriş tarihi: 29 Aralık 2023
Yönetmen Richard Curtis
Oyuncular: Bill Nighy, Hugh Grant, Liam Neeson

Dünyanın yönetim koltuğunda oturan otoriter başkanı ya da kitleleri büyüleyen bir rockstar olun aynı kapıya çıkacaktır: Aşktan kaçamazsınız! 

Bir Skandalın Peşinde

29 Aralık 2023 / Dram, Romantik
Yönetmen Todd Haynes
Oyuncular: Natalie Portman, Julianne Moore, Charles Melton

Yirmi yıl önce Gracie Atherton-Yu ve kocası Joe'nun ilişkisi ülkeyi etkisi altına almıştır. Artık sıradan bir hayat yaşayan çift, ikiz kızlarının mezuniyetine hazırlanmaktadır. Hollywood oyuncusu Elizabeth Berry ise yeni bir film hazırlığındadır ve filmde Gracie'yi canladıracaktır. 

İçimdeki Şeytan

29 Aralık 2023 / Korku
Yönetmen Bishal Dutta
Oyuncular: Megan Suri, Neeru Bajwa, Mohana Krishnan

İçimdeki Şeytan, arkadaşına musallat olan kötü ruhtan kurtulmak için kökleriyle yüzleşmek zorunda olan bir gencin hikayesini konu ediyor.

Filme Gel

5 Ocak 2024 / Komedi
Yönetmen İhsan Taş
Oyuncular: Erkan Petekkaya, Fırat Doğruloğlu, Levent Ülgen

Necmi, Çetin ve Muzo, en büyük hayalleri film çekmek olan üç yakın arkadaştır. Hayallerini gerçekleştirmek için paraya ihtiyacı olan üç arkadaş, bu sırada beklenmedik bir fırsatla karşılaşır. Yeni tanıştıkları Kadırgalı Kerim, filmde başrol oynaması karşılığında filme sponsor olabileceğini söyler. Ancak tek sorun Kadırgalı Kerim'in mafya olmasıdır.

Dogman

29 Aralık 2023 / Dram, Aksiyon, Gerilim
Yönetmen Luc Besson
Oyuncular: Caleb Landry Jones, Jojo T. Gibbs, Christopher Denham

Çocukluğunda şiddet yanlısı babası tarafından istismara uğrayan ve acımasızca köpeklere atılan Douglas'ın hikayesini anlatan DogMan yönetmenin şimdiye kadarki en karanlık filmi olarak görülüyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.