Öne Çıkanlar memurlar EYT Lgsde Alınacak önlemler Iş Günü Esası Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurular

2020 Yaz Dönemi Yer Değiştirme Başvuru İşlemleri ve 17 Ağustos'ta Kadroya Geçecekler İçin Açıklama
Abone Ol

Tercihler 19-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak ve onaylanacak. Atamalar 24 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri 25 Ağustos 2020 tarihinden itibaren yapılacak.

Duyuruya https://personel.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_08/10120416_2020_Yaz_Donemi_Mazeret_Atama_Duyurusu.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

17 Ağustos'ta Kadroya Geçeceklere ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklama merakla bekleniyordu.

2020 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu'nun "Giriş" kısmında "Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin (652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken sözleşme gereği üç yıllık çalışma süresini tamamlayıp öğretmen kadrolarına atananlar dahil olmak üzere) il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır." açıklaması yer almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 17 Ağustos'ta Kadroya Geçecekler konulu duyuruda ''Bilindiği üzere 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında Bakanlığımız örgün ve yaygın eğitim kurumlarında istihdam edilen öğretmenlerden mezkur maddenin üçüncü fıkrası gereğince sözleşmeli öğretmenlikte 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanların kadroya geçiş işlemleri Bakanlığımızca gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda içinde bulunulan ayın 1'i ila 14'ü arasında sözleşmeli öğretmen olarak üç yıllık çalışma süresini tamamlayan/tamamlayacak olanların öğretmen kadrolarına atama kararnameleri o ayın ilk iş günü itibarıyla; 15'i ile 15'inden bir sonraki ayın başlangıcına kadar tamamlayacak olanların öğretmen kadrolarına atama kararnameleri ise günlük olarak MEBBİS üzerinden gönderilmektedir.

Diğer taraftan Bakanlığımızda kadrolu olarak görev yapan öğretmenlerin 2020 yaz tatili mazerete ilişkin yer değiştirme işlemleri için 12-17 Ağustos 2020 tarihlerinde ön başvurular alınacak olup 17 Ağustos 2020 tarihine kadar öğretmen kadrosuna atananlar da gerekli şartları taşımaları kaydıyla bu kapsamda başvuru yapabileceklerdir.

Bu nedenle 2020 Ağustos ayına münhasır olmak üzere ayın 15, 16 ve 17'sinde öğretmen kadrolarına atanacak öğretmenlerin kararnameleri de 07.08.2020 tarihinde sistem üzerinden gönderilmiş olup mazerete ilişkin yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin süresi dolduğunda kadroya geçiş ve ilgililerin kadrolu öğretmen kişisel MEBBİS şifresi tanımlama işlemlerinin tamamlanarak başvuru yapabilmelerinin sağlanması gerekmektedir." denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.