Öne Çıkanlar CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut 7144 Sayılı Kanun Resmi Gazetede emeklilikte yaşa takılanlar Mideyi Rahatlatan besinler Aşı çalışmaları

2020 Yılı Şube Müdürler Döngüsü Uygulanacak Mı?
Abone Ol

Milli Eğitim Bakanlığı  Görevde Yükselen Personelinin, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğinin "Bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi kadrolar" başlıklı 26. maddesinde "(1) İl milli eğitim müdür yardımcısı, ilçe milli eğitim müdürü ve il/ilçe milli eğitim şube müdürü kadrolarında asaleten görev yapmakta olanlar, bu Yönetmelik kapsamında yapılacak bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi tutulurlar." hüküm yer almaktadır. 


MEB Personel Genel Müdürlüğü aracılığıyla 2018 yılında; "2018 yılı atama dönemine mahsus olmak üzere, 31.05.2018 tarihi itibarıyla bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi şube müdürlerinden yerinde kalmak isteyenlerin Yer Değiştirme Takviminde belirtilen sürede başvurmaları halinde, bir yıl süreyle bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işleminden muaf tutulmaları Bakanlık Onayı ile uygun görülmüştür." söylenmişti.


MEB Personel Genel Müdürlüğü aracılığıyla 2019 yılında ise; "İl milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve il/ilçe milli eğitim şube müdürlerinin 2019 yılı bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemleri 1 (bir) yıl süreyle ertelenmiştir." söylenmişti.
Şube müdürlerinin mağduriyetinin giderilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hususa ilişkin bir açıklama yapması bekleniyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.