Öne Çıkanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı Hakmar Express

2021 Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) Sonrası İşlemler (27 Eylül 2021)

Genel Müdür V. Bakan a. Cevdet VURAL imzalı resmi yazıda ''Aday öğretmenlik iş ve işlemleri 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ve Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olup 04 Ağustos 2021 tarihinde yayımlanan AKS Kılavuzu doğrultusunda aday öğretmenler, 05 Eylül 2021 tarihinde Adaylık Kaldırma Sınavına (AKS) tabi tutulmuş ve 24 Eylül 2021 tarihinde sınav sonuçları duyurulmuştur.

Bu kapsamda;

1- Sınav sonucunda "Başarılı" olan adaylar için Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri gereği sınav ilan tarihi olan 24 Eylül 2021'in adaylık tamamlama tarihi olarak kabul edilmesi,

2- Sınav sonucu "Girmedi" veya "Başvurmadı" olarak belirtilen aday öğretmenlerin sınava katılmama mazeretlerinin İl Millî Eğitim Müdürlüklerince incelenerek yasal mazereti kabul edilenlere Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin 19. Maddesinin 3. Fıkrası gereğince "Sınava girmeye hak kazandığı halde kabul edilebilir belge ile ispatı mümkün mazeretleri nedeniyle sınava katılamayanlar, göreve başlamalarından sonraki ilk sınava alınır." hükmü doğrultusunda mazeretli dönem atlatma işlemi yapılması, mazereti bulunmayan ya da mazereti kabul edilmeyenlere ise 2. maddede belirtilen "Başarısız" hükümlerinin uygulanması ve Genel Müdürlüğümüze bilgi verilmesi,

3-Sınav sonrası yapılması gerekli iş ve işlemlerin, MEBBİS Aday Performans Değerlendirme Modülüne ivedilikle işlenerek adayların özlük işlemlerinde aksamaya neden olunmaması hususlarında; bilgilerinizi ve gereğini önemle arz/rica ederim.'' denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.