Öne Çıkanlar öğretmen Talip Geylan Ali İhsan KARACA Engelli Öğretmen Ataması Yapılacak güvenlik ve koruma personeli

2021 Yılı İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirme İşlemleri (8 Temmuz 2021)

Genel Müdür Bakan a. Ömer İNAN imzalı resmi yazıda ''Bakanlığımız kadrolarında görev yapan öğretmenlerin 2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri için hazırlanan 2021 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu ie Personel Genel Müdürlüğünün 09.06.2021 tarihli ve 26238518 sayılı yazısı ile; iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için hazırlanan 2021 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru Personel Genel Müdürlüğünün 09.06.2021 tarihli ve 26238515 sayılı yazısı ile tüm valiliklere gönderilmişti.

Söz konusu duyuruların "Ğ. Başvuru ve Atama Takvimi" başlıklı bölümlerinde güncelleme yapılmış olup güncel takvimler yazımız ekinde gönderilmiştir.

Yapılan güncelleme sonrasında 2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinde “Atamaların Valiliklerce Gerçekleştirilmesi ve Sonuçların İlanı” işleminin tarihi 27 Temmuz 2021 olarak belirlenmiştir.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkındaki 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin “Öğretmenlerin emekliliği” başlıklı 331 inci maddesinin birinci fıkrasında: “Öğretmenlerin emeklilik işlemleri Haziran ve Temmuz ayları içinde yapılır…” denilmektedir.

Bu bağlamda 2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işleminde emekli olacak öğretmenlerin yerlerine de atama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için atama işleminin yapılacağı tarih olan 27 Temmuz 2021 tarihine kadar emeklilik onayları alınan ve kendilerine tebliğ edilerek ayrılış işlemi bildirilen öğretmenlerin MEBBİS’te emeklilik durumlarının işlenerek eğitim kurumlarının normlarının boşaltılması önem arz etmektedir.

Bilgilerinizi ve güncellenen takvimlerin iliniz eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere duyurulması ayrıca öğretmenlerin emeklilik işlemlerine ilişkin yukarıda açıklanan işlemlerin aksatılmadan ivedilikle tamamlanması için gerekli tedbirlerin alınması hususlarında gereğini; arz ve rica ederim.'' denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.