Öne Çıkanlar Kadın ve Erkek 10 Bin Polis Alınacak 2023 Yılı Ekim Ayı Yay Burcu İş Yorumu sözlü sınav Bağımsız Denetçi Adayı Belirleme Sınavı Bıçaklar

Kiralama İşlemleri (13 Eylül 2023)

Strateji Geliştirme Başkanı Bakan a. Ercan TÜRK imzalı resmi yazıda ''Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlara ait yerler (kantin ve ticari amaçla kullanılması mümkün olan açık alan, salon ve benzeri yerlerin) için kiralama yapılmayacağı Strateji Geliştirme Başkanlığının 27.07.2023 tarihli ve E-43942091-165.01-80526434 sayılı yazısı ile bildirilmişti.

Millî Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair çalışmalar hâlâ devam ettiğinden ilgi yazımız tarihi itibarıyla kantin işleticisi mevcut olan okullarımıza mahsus olmak üzere, bu okullarımızda bugünden itibaren yalnızca kantin kiralama işlemleri yapılmasına karar verilmiştir. Bilgilerinizi rica ederim.'' denilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın E-43942091-165.01-80526434 sayılı 27 Temmuz 2023 tarihli Kiralama İşlemleri konulu Strateji Geliştirme Başkanı Bakan a. Ercan TÜRK imzalı resmi yazıda ''Millî Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimlerinin tespit, teklif ve önerileri doğrultusunda paydaş kurumların katkıları ile güncelleme çalışmaları devam etmektedir. 

Bahse konu Yönetmelik kapsamında okul aile birliklerince kantin vb. yerlerin kiralama işlemi yapılmakta iken Bakanlığımız ile Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında 25/08/2022 tarihinde imzalanan protokol ile de mülkiyeti Hazineye ait olup Bakanlığımıza tahsis edilen taşınmazlar üzerinde yer alan okul/kurumlarda bulunan ve ticari amaçla kullanılması mümkün olan açık alan, salon ve benzeri yerlerin kiralama işlemleri yapılmaktadır.

Söz konusu Yönetmelik değişikliği çalışmalarının tamamlanıp yayınlanmasına ve Bakanlığımızdan gelecek ikinci bir talimata kadar hiçbir kiralama işlemi (kiralama süreci başlamış ancak sözleşme imzalanmamış olanlar dâhil) yapılmayacaktır. Bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.'' denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.