Öne Çıkanlar Talip Geylan Mevsimlik İşçiler kurs Sağlık Bakanlığı engelli park alanları

Kurumlar Arası Paylaşım Projesi (KUPA) (18 Mart 2021)

Genel Müdür Bakan a. Kemal Varın NUMANOĞLU imzalı resmi yazıda "Mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarında mali kaynakların israfının önlenmesi, bütçe imkânları ile eğitim ortamlarının etkin ve verimli kullanımının sağlanması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Taşınır Mal Yönetmeliğine uygun olarak Kurumlar Arası Paylaşım Projesi (KUPA) hayata geçirilmiştir.

Proje ile, kamu idareleri arasında taşınırların bedelsiz devri ile tahsisine ilişkin esas ve usullerin belirlendiği Taşınır Mal Yönetmeliği gereği, alan/dal, okul kapatılması veya çeşitli sebeplerle kullanılmayan ve depolarda bekletilen ihtiyaç fazlası taşınırların, atıl duruma düşmelerinin önlenmesi için devredilmesi gereken makine teçhizatın hızlı bir şekilde yeniden kullanımının sağlanması amacıyla kullanım ömürleri bitmeden ekonomiye kazandırılması hedeflemektedir.

Bu çerçevede ihtiyaç fazlası taşınır olarak belirlenmiş makine ve teçhizatların kupa.meb.gov.tr internet adresi üzerinden "MEBBİS GİRİŞ" bağlantısına kurumsal kullanıcı bilgileri ile giriş yapılarak, 30 Mart 2021 tarihine kadar sisteme yüklenmesi ve sisteme yüklenmiş taşınırlardan ihtiyaç duyulanların ihtiyaç sahiplerince talep edilmesine ait iş ve işlemler ekte sunulan Kılavuza göre okullarımız tarafından gerçekleştirilecektir.

Taşınırların devrine ait talep, kabul işlemleri öncelikli olarak Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamındaki okullarımızdan başlanarak, daha sonra il içinden ve dışından talepte bulunan okul/kurumlarımızın ihtiyaçları ilgili taraflarca karşılanacak ve Taşınır Mal Yönetmeliği çerçevesinde devirsüreci tamamlanacaktır." denilmiştir.

Kılavuz için http://mtegm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_03/18203252_KullanYm_KYlavuzu.pdf

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.