Öne Çıkanlar 2018 Yılı Malullük Aylığı Miktarı Fizyoterapistler Adil Kadro İstiyor tazminat Görev ve Yetkileri 2019 Yılında 100 Bin Atama Önerisi

LGS’de Resen Öğretmen Görevlendirmesi
Abone Ol

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve Genel Müdür Dr. Sadri Şensoy imzalı resmi yazıda ''Bakanlığımızca, Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında yapılacak olan "Sınavla öğrenci Alacak Ortaöğretim Kunımlanna İlişkin Merkezi Sınavı" 20 Haziran 2020 Cumartesi günü iki oturum halinde gerçekleştirilecektir.

Devam eden koronavirüs salgını sebebiyle, adı geçen sınavla ilgili olarak sınav uygulaması ve sınav güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için ihtiyaç duyulması halinde, sınav görevli sayılarının belirlenmesi ve yeterince sınav görevlisinin, İl İlçe milli eğitim müdürlükleri tarafından MEBBİS sistemi Üzerinden resen görevlendirilmesi işlemi ile ilgili yetkilendinImclcri Genel Müdürlüğümüzce uygun görülmektedir.'' denilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 21525590-480.99-E.7013460 sayılı LGS Sınavları konulu 15 Mayıs 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Genel Müdür İsmail Çolak imzalı resmi yazıda ''Bakanlığımız birimlerince, ülkemizce etkisini göstermekte olan Koronavirüs'ün (COVID-19) neden olduğu solunum hastalıklarından koruma ve kontrol önlemlerinin hassasiyetle alınması önemli görülmektedir.

Bakanlığımızca sağlanan sınav hizmetlerinde, olası Koronavirüs (COVID-19) salgın hastalığının etkilerinden korunulması amacıyla koruyucu ve önleyici tedbirlerin uygulanması, sınavların planlandığı şekilde zamanında ve gereğince uygun olarak yapılması hedeflenmektedir.

Önümüzdeki süreçte, Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav (LGS) yapılacağından, sınava katılacak öğrencilerimizin okul ve kurumlarda bulundukları tüm zamanlarda Koronavirüs'ün etkilerinden korunması ve hijyen şartlarının sürekliliğinin sağlanmasının özel öneme sahip olduğu bilinmektedir.

Bu itibarla, Bakanlığımıza bağlı resmi okullarda görevli kadrolu işçiler ile okullarda bakım-onarım ve temizlik işleri ile güvenlik hizmetlerini yürütmekte olan diğer çalışanların Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavına hazırlık süreci ile sınav gününde görevlendirilmeleri, salgın hastalığın etkilerinden korunmak üzere hassasiyet gösterilerek tüm imkanların ve şartların sağlanması gerekli görülmektedir.'' denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.