Öne Çıkanlar EYT memur Şube Müdürlüğü Sınavı Norm Fazlası Görevlendirme Uygulaması EÖH Sınıfı

Öğrenci Sınıf Geçme İşlemleri (Meslek Liseleri)
Abone Ol

e-Okul/e-Mesem Sistemindeki birinci dönem sonu verileri esas alınarak doğrudan sınıf geçme, sorumlu olarak sınıf geçme, sınıf tekrarına kalma, devam-devamsızlık ile okul birincisinin tespiti yapılıp değerlendirilecek.

Başarısız ders sayısına bakılmaksızın öğrenciler bir üst sınıfa geçirilecek olup bu durumdan devamsızlık nedeniyle başarısız durumda olanlar hariç olacaktır.

2019-2020 eğitim öğretim yılında 10’uncu sınıfa devam eden ve dal derslerini işletmelerde yoğunlaştırılmış olarak görmesi planlanmış olan öğrenciler ve 10 uncu sınıf sonunda dal derslerini işletmelerde yoğunlaştırılmış olarak görmüş öğrenciler söz konusu dersleri başarmış sayılacaklardır.

İşletmelerde beceri eğitimi dersinin eğitimini işletmelere devam ederek gören Anadolu meslek programı 12’nci sınıf öğrencileri ile mesleki eğitim merkezi programına kayıtlı 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri beceri sınavına alınmayacak olup bu dersin yılsonu başarı puanı birinci dönem puanı alınarak belirlenecektir.

Anadolu teknik programı öğrencileri ile staj hükümlerine tabi olan Anadolu meslek programı öğrencilerinin mesai saatleri sonrasında, hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatillerinde yapmaları gereken stajlar 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılmayacak olup 12’nci sınıf öğrencileri beceri sınavına ve/veya stajını tamamlayanlar da staj bitirme sınavına alınmadan alan/dal derslerinin başarısı birinci dönem puanlarına göre değerlendirilecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılında stajlarını tamamlayanların staj bitirme sınavı ise sorumluluk sınavları döneminde yapılacaktır.

Haziran ayında yapılması gereken sorumluluk sınavları bu eğitim öğretim yılı için yapılmayacaktır.

Mesleki eğitim merkezi programına kayıtlı 11’inci sınıf öğrencilerinden 2019-2020 eğitim öğretim yılından veya daha önceki yıllardan sorumlu dersi olanlar, kalfalık belgesi düzenlenmeden bir üst sınıfa geçirilecek olup kalfalık belgeleri, sorumlu oldukları derslerden başarılı oldukları sınav döneminde düzenlenecektir.

Anadolu meslek, Anadolu teknik ve mesleki eğitim merkezi programına kayıtlı öğrenciler için; öğrenci başarısının değerlendirilmesi, okul birincisinin belirlenmesi, diploma/kalfalık/ustalık belgesi düzenlenmesi ve sigorta çıkış işlemlerinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı çalışma takviminde belirlenen tarihler esas alınacaktır.

13 Mart 2020 tarihi itibariyle üzerinde koordinatörlük görevi olan öğretmenler, bu eğitim öğretim yılı ders kesimine kadar koordinatörlük görevlerini yapmış sayılacaklardır.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında 2019-2020 eğitim öğretim yılı ders kesimi itibariyle eğitim öğretim yılı sonuna kadar işletmelerde beceri eğitimi, staj ve yoğunlaştırılmış beceri eğitimi için işletmelerde ve/veya okulda herhangi bir eğitim planlaması ve koordinatör öğretmen görevlendirmesi yapılmayacağı için herhangi bir ek ders ücreti de ödenmeyecektir.

2019-2020 eğitim öğretim yılı ders kesimi itibariyle eğitim öğretim yılı sonuna kadarki takvimde, mesleki eğitim merkezi programına kayıtlı öğrenciler için işletmelerde beceri eğitimi kapsamında koordinatör öğretmen görevlendirmesi daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamaya göre yapılabilecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.