Öne Çıkanlar Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim yüz yüze eğitim emeklilikte yaşa takılanlar öğretmen

Telafide Ben de Varım Programı Dökümanları

Faaliyetlerin Düzenlenmesi İçin Sırasıyla Şu Aşamalar İzlenecektir.

* Bu faaliyetleri düzenlemek isteyen okullarımız https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde bulunan : "İl Milli Eğitim, İlçe Milli Eğitim ve Okul Müdürlükleri İçin Faaliyet Girişi" kısmından giriş yaparak faaliyet tanımlaması yapabilirler.

* Faaliyet Girişini Okul-Kurum Müdürü, Baş Müdür yardımcısı, Müdür Yardımcısı ve Müdür Yetkili Öğretmen kendi MEBBİS şifreleriyle sisteme girerek yapabilir, İlçe ve il onay durumunu takip edebilirler. (Sistem girişlerinde sıkıntı yaşanıyorsa MEBBİS görevlendirmeleri kontrol edilmelidir.)

* Faaliyet Tanımlaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

1. Faaliyetler planlanırken https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde bulunan standart planlar incelenmeli buna göre faaliyet seçimi yapılmalıdır.

2. Faaliyetin Toplam ders sayısı mutlaka belirlenmeli ve Faaliyet Açıklama kısmına yazılmalıdır.

3. Faaliyetin Toplam ders saati üzerinden haftada hangi tarih-gün-saatler arasında planlama yapıldığı belirlenmeli, toplam süre ile de uyumlu olan bu süreler Etkinlik tarih ve saat kısmına mutlaka girilmelidir.

4. Faaliyetin yapılacağı yer açık bir şekilde belirtilmelidir.

5. Faaliyetle ilgili yapılan açıklamalarda yazım hatası yapılmamalıdır.

6. Faaliyet İrtibat Kişisi Mutlaka "Adı, Soyadı - Telefonu" şeklinde giriş yapılmalıdır.

* Faaliyetler daha sonra il ve ilçe onayına düşecek ve uygun olan faaliyetler sırayla ilçe ve il tarafından onaylanacaktır.

* En son il onayı verildikten sonra öğretmen görevlendirmeleri için öğretmenlerin MEBBİS den başvurularına açılacaktır. "MEBBİS-Başvuru İşlemleri-Telafide Ben de Varım Başvuru İşlemleri-Faaliyet Görev Başvuruları"

* Faaliyet girişi yapan kurum MEBBİS üzerinden başvuru yapan öğretmenler arasında o faaliyeti düzenleme yeterliliğini kontrol ederek öğretmenleri görevlendirecektir.

* Öğretmen görevlendirme bölümünde MEBBİS den başvuru olmaz ise Diğer Personel kısmı kullanılarak Ücretli Öğretmenler yada MEB dışında görev yapan öğretmenlere görev verilebilecektir. Milli Eğitim Personelinin görevlendirilmesinde (Kadrolu/Sözleşmeli Öğretmen) kesinlikle Diğer Personel kısmı kullanılmayacaktır.

* Sistemde öğretmen görevlendirmeleri yapılan faaliyetler https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde bulunan haritaya yansıyacak ve öğrenci başvurularına açılacaktır.

* Faaliyetlerin tamamının açılması ve Kadrolu/Sözleşmeli öğretmen görevlendirmeleri ile ilgili Valilik Onayı alınacak. Fakat Milli Eğitim Personeli Dışından eğitmen yada Ücretli Öğretmen görevlendirmeleri için Ücretli Öğretmen Görevlendirme mevzuatına uygun olarak Kaymakamlık onayı alınacaktır.

* Yeterli sayıda (Özel Eğitim Öğrencileri için düzenlenen Faaliyetler hariç en az 12 öğrenci) öğrenci başvurusu alınan faaliyetler ücret onayı alınarak başlatılacaktır.

* Yeterli sayıda öğrenci bulunamayan faaliyetler gerekçesi girilerek sistem üzerinden iptal edilecektir.

FAALİYETLERDE KULLANILACAK DOKÜMANLAR

1. Faaliyete başvuru yapan öğrenciler için Liste hazırlanacak.

2. Başvuru yapan öğrenciden mutlaka Veli İzin Belgesi alınacak.

3. Faaliyetin açılması için yeterli sayıda öğrenci bulunan faaliyetlerin tamamı için Faaliyet Listesi düzenlenecek.

4. Düzenlenen Faaliyet Listesiyle birlikte Ücret Onayı alınacak.

5. Faaliyete katılan katılımcılar için Günlük Yoklama alınacak.

6. Faaliyete katılanlar Öğretmen yada Veli ise Günlük İmza Çizelgesi kullanılacak.

7. Her ders saati için ne işlendiği ile ilgili Haftalık Çizelge kullanılacak.

8. Faaliyet kapsamında gezi yapılacaksa Gezi Planı hazırlanacak.

* Faaliyetler tamamlandıktan sonra sisteme girilerek faaliyet sonuç kısmında bulunan katılan öğrenci sayısı, ... vb. bölümler doldurularak faaliyet tamamlanacaktır.

Faaliyet Katılımcı Listesi : https://gaziantep.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/25150849_Faaliyet_KatYlYmcY_Listesi_icin.docx

Veli İzin Belgesi : https://hatay.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/22110022_2-Veli_Yzin_Belgesi.docx

Düzenlenecek Faaliyet Listesi : https://hatay.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/22110106_3-Duzenlenecek_Faaliyet_Listesi.xlsx

Ek ders Onay Çizelgesi : https://gaziantep.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/25151017_ek_ders.xlsx

Faaliyetin Aylık Yoklama Çizelgesi : https://gaziantep.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/25151103_FAALYYET_YOKLAMA_CYZELGESY.docx

Faaliyetin Haftalık Yoklama Çizelgesi : https://gaziantep.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/25151119_Faaliyetin_HaftalYk_Yoklama_Cizelgesi.docx

Öğretmen ve Veliler için Haftalık İmza Çizelgesi : https://gaziantep.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/25151141_OYretmen_ve_Veliler_icin_HaftalYk_Ymza_Cizelges.docx

Faaliyetin Günlük Çalışma Çizelgesi : https://gaziantep.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/25151203_Faaliyetin_Gunluk_CalYYma_Cizelgesi_icin.doc

Gezi Planı : https://gaziantep.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/25151220_Gezi_PlanY_icin.docx

Dosya Kapağı : https://gaziantep.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_06/25151243_Dosya_KapaYYY__icin.docx

Not: Her Faaliyet için ayrı ayrı Dosya (mavi dosya) oluşturulmalı. Faaliyetle ilgili yukarıdaki evraklar hazırlanarak dosyalanmalıdır. Her faaliyet için birkaç fotoğraf çekip yazıcıdan çıktı alınarak dosyaya eklenmelidir. Bu dosyaların tamamı içinde okulda "Telafide Ben de Varım Faaliyetleri" adı altında bir klasör oluşturulmalıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.