Öne Çıkanlar Temiz Aralıklı Kateterizasyon öğretmen Adalet Bakanlığına Ait Kararlar ASDEP Personeli Alınacak Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) Kadro Bekliyor

Üst Fonlara Kaynak Aktarımına İlişkin Kararda Değişiklik (Karar Sayısı: 6565)

Ekli “Üst Fonlara Kaynak Aktarımına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ın yürürlüğe konulmasına, 4749 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi gereğince karar verilmiştir.

ÜST FONLARA KAYNAK AKTARIMINA İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KARAR

MADDE 1- 5/2/2014 tarihli ve 2014/5932 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Üst Fonlara Kaynak Aktarımına İlişkin Kararın 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “fonlar” ibaresi “üst fonlar ve bunlar tarafından kurulan veya kurulacak üst fonlar” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Aynı Kararın 5 inci maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan “sonunda” ibaresinden sonra gelmek üzere “veya beşinci fıkra kapsamında” ibaresi eklenmiş, söz konusu maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(5) Bakanlık, sermayesinin yüzde ellisinden fazlası kamuya ait kurum ve kuruluşlar tarafından kurulan üst fonlara ve bunlar tarafından kurulan veya kurulacak üst fonlara bu maddenin ilk üç fıkrası hükümlerine bağlı kalmaksızın taahhüt verebilir.”

MADDE 3- Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Karar hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.