Öne Çıkanlar Acıbadem Altunizade Hastanesi memur Öğretmen Seçme ve Atama Takvimi Kamu Konutları Yönetmeliği TDS

Tokyo 2020 Paralimpik Yaz Oyunları Başladı

Türkiye’den 43 erkek, 44 kadın olmak üzere toplamda 87 sporcu katıldı. Tokyo 2020 Paralimpik Yaz Oyunları, kıran kırana geçecek yarışmalara sahne olacak.

Okçuluk, Atletizm, Badminton, Goalball, Judo, Halter, Atıcılık, Yüzme, Taekwondo, Masa Tenisi, TS Basketbol, TS Eskrim ve TS Tenis branşlarında mücadele edecek sporcularımızın branşları ve isimlerini hatırlayalım.

PARALİMPİK OYUNLARI MİLLİ SPORCULARI VE BRANŞLARI

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (57):

Atıcılık'ta Ayşegül Pehlivanlar, Murat Oğuz, Hakan Çevik, Çağla Baş, Korhan Yamaç, Savaş Üstün, Suzan Çevik, Erhan Coşkuner ve Aysel Özgan yer almaktadır.

Badminton'da; Zehra Bağlar ve Emine Seçkin yer almaktadır.

Halter'de; Abdullah Kayapınar, Besra Duman, Nazmiye Muratlı, Sibel Çam ve Yasemin Ceylan Baydar yer almaktadır.

Okçuluk'ta; Sadık Savaş, Bülent Korkmaz, Murat Turan, Bahattin Hekimoğlu, Sevgi Yorulmaz, Yağmur Şengül, Vedat Aksoy, Öznur Cüre, Fatma Danabaş, Nihat Türkmenoğlu ve Zehra Özbey Torun yer almaktadır.

Tekerlekli Sandalye Tenis'te; Fatma Büşra Ün yer almaktadır.

Tekerlekli Sandalye Eskrim'de; Hakan Akkaya yer almaktadır.

Yüzme'de; Sümeyye Boyacı, Elif İldem, Beytullah Eroğlu, Sevilay Öztürk ve Koral Berkin Kutlu yer almaktadır.

Tekerlekli Sandalye Basketbol'da; Ferit Gümüş, Samet Toptaş, Deniz Acar, Selim Sayak, Özgür Gürbulak, Uğur Toprak, Volkan Gülem, İsmail Ar, Fikri Gündoğdu, Mücahit Günaydın, Ahmet Efetürk ve Rıdvan Aksoy yer almaktadır.

Masa Tenisi'nde; Abdullah Öztürk, Ali Öztürk, Neslihan Kavas, Hatice Duman, Nesim Turan, Kübra Korkut, Merve Cansu Demir, Nergis Altıntaş ve Hamza Çalışkan yer almaktadır.

Atletizm'de; Zübeyde Süpürgeci ve Hamide Doğangün yer almaktadır.

Görme Engelliler Spor Federasyonu (21):

Golbol Kadın Takımı'nda; Şeydanur Kaplan, Sevda Altunoluk, Reyhan Yılmaz, Kader Çelik, Sevtap Altunoluk ve Fatmagül Güler yer almaktadır.

Golbol Erkek Takımı'nda; Tekin Okan Düzgün, Tuncay Karakaya, Abdullah Aydoğdu, Ekrem Gündoğdu, Hüseyin Alkan ve Ebubekir Sıddık Kara yer almaktadır.

Judo'da; Ecem Taşın, Zeynep Çelik, Duygu Çete Artar, Raziye Uluçam ve Recep Çiftçi yer almaktadır.

Atletizm'de; Oğuz Akbulut, Büşra Nur Tırıklı, Hakan Cira ve Sevda Kılınç Çırakoğlu yer almaktadır.

Para Tekvando'da (6); Meryem Betül Çavdar, Gamze Gürdal, Şeyma Nur Emeksiz Bacaksız, Mahmut Bozteke, Fatih Çelik ve Mehmet Vasıf Yakut yer almaktadır.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm'de (3); Esra Bayrak, Mihriban Korkmaz ve Fatma Damla Altın yer almaktadır.

Programa http://www.tmpk.org.tr/tokyo-2020/tokyo-2020-paralimpik-oyunlari-yaris-takvimi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.