Öne Çıkanlar Özelleştirme İdaresi Başkanlığı TRT EBA TV yüz yüze eğitim Mevlidi Nebi Haftası uzaktan eğitim

337 Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alınacak

Gelir İdaresi Başkanlığı (Merkez)'na 5, Adana'ya 7, Adıyaman'a 2, Afyonkarahisar'a 2, Ağrı'ya 3, Amasya'ya 2, Ankara'ya 45, Antalya'ya 5, Ardahan'a 1, Artvin'e 1, Aydın'a 3, Balıkesir'e 1, Bartın'a 1, Bayburt'a 2, Bilecik'e 1, Bolu'ya 3, Burdur'a 3, Bursa'ya 10, Çanakkale'ye 2, Çankırı'ya 1, Çorum'a 1, Denizli'ye 3, Diyarbakır'a 5, Düzce'ye 2, Edirne'ye 3, Erzincan'a 1, Erzurum'a 2, Eskişehir'e 6, Gaziantep'e 5, Giresun'a 2, Gümüşhane'ye 1, Hakkari'ye 1, Hatay'a 1, Iğdır'a 2, Isparta'ya 1, İstanbul'a 95, İzmir'e 20, Kahramanmaraş'a 1, Karabük'e 1, Kars'a 1, Kastamonu'ya 2, Kayseri'ye 3, Kırıkkale'ye 1, Kırklareli'ye 1, Kırşehir'e 1, Kilis'e 1, Kocaeli'ye 5, Konya'ya 5, Kütahya'ya 2, Malatya'ya 1, Manisa'ya 3, Mardin'e 4, Mersin'e 7, Muğla'ya 3, Nevşehir'e 2, Niğde'ye 1, Ordu'ya 2, Rize'ye 4, Sakarya'ya 2, Samsun'a 2, Siirt'e 1, Sinop'a 1, Sivas'a 2, Şanlıurfa'ya 1, Şırnak'a 3, Tekirdağ'a 5, Tokat'a 3, Trabzon'a 1, Tunceli'ye 3, Uşak'a 1, Van'a 3, Yalova'ya 2, Yozgat'a 2, Zonguldak'a 3 olmak üzere toplam 337 özel güvenlik görevlisi alınacak.

Sözlü sınav 1 Mart - 11 Mart 2021 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olup sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığımız internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecek, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak.

1 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.); üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun; 2020 KPSS Ön Lisans katılmış ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış; son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip; süresi içinde başvuru yapmış adaylar başvuru yapabilecek.

Adaylar başvurularını 1-10 Şubat 2021 tarihleri arasında http://sinav.gib.gov.tr adresindeki "Online Sınav Sistemi"ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapabilecek.

Adaylar ilanda belirtilen görev yerlerinden en fazla 5 yer için tercihte bulunabilecek.

Sınav sözlü olmak üzere tek aşamalı yapılacak olup sözlü sınav konuları arasında; genel yetenek, genel kültür ile istihdam edileceği alana ilişkin mesleki konular yer almaktadır.

Sözlü sınav adayların; sözlü sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı yönlerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilir.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, yukarıda sayılan her bir kriter için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir. Verilen bu puanların aritmetik ortalaması sözlü sınav puanını teşkil eder.

Sözlü sınav puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle sınav duyurusunda belirtilen pozisyon sayısı kadar başarılı aday belirlenir.

Başarı listesinde sıralama yapılırken, adayların sözlü sınav puanının eşit olması halinde KPSS P93 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

Sözlü sınavda 70 ve üzerinde puan almış olmak başarı listesindeki sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmez.

Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı halde ilan edilen tarihte sözlü sınava katılmayan adaylar, sınava katılma hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Sözlü sınavda başarılı olan adayların ad ve soyadlarının yer aldığı listeler Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) yayımlanmak suretiyle duyurulacaktır.

Sözlü sınav sonuçlarına, duyurunun yapıldığı günü takip eden tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde dilekçe ile itiraz edilebilir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. İtirazlar, sınav kurulu tarafından incelenecek ve en geç 5 iş günü içinde karara bağlanarak sonuç ilgiliye bildirilecektir.

Sözlü sınavda başarılı olup, listede yer alanlardan sınava başvuru şartlarını taşıyan ve kendilerine yapılacak bildirimde belirtilen süre içinde başvuru şartlarında yer alan belgeleri ibraz edenler sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak istihdam edilecektir.

Başarı listesinde yer alanlardan sözleşmeli istihdam işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların sözleşmeli istihdam işlemleri yapılmayacaktır. Sözleşmeli istihdam için kendilerine bildirilen süre içinde mazeretsiz olarak başvurmayan veya sözleşmeli istihdam işlemleri yapıldığı halde mazeretsiz olarak süresi içinde göreve başlamayan adaylar için sınav sonuçları müktesep hak sayılmaz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.