Öne Çıkanlar Uluslararası Ticaret İyi parti Koray Aydın CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan SMA Hastalığı nedir? Kuranı Kerim Öğretim Programı

12 Bin Personel (KPSS 2020/14) Yerleştirme Sonuçları
Abone Ol

Yerleştirme Sonuçlarına göre; Lisans'tan 10 Biyolog, Lisans'tan 30 Çocuk Gelişimcisi, Lisans'tan 22 Dil ve Konuşma Terapisti, Lisans'tan 62 Diyetisyen, Lisans'tan 1700 Ebe, Lisans'tan 85 Fizyoterapist, Ortaöğretim'den 1050 Lisans'tan 5950 Hemşire, Lisans'tan 22 İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist), Lisans'tan 20 Odyolog, Lisans'tan 30 Perfüzyonist, Lisans'tan 100 Psikolog, Lisans'tan 25 Sağlık Fizikçisi, Lisans'tan 30 Sosyal Çalışmacı, Ön Lisans'tan 10 Sağlık Teknikeri (Adli Tıp), Ön Lisans'tan 23 Sağlık Teknikeri (Ağız Diş Sağlığı), Ön Lisans'tan 10 Sağlık Teknikeri (Ameliyat), Ön Lisans'tan 415 Sağlık Teknikeri (Anestezi), Ön Lisans'tan 20 Sağlık Teknikeri (Çevre Sağlığı), Ön Lisans'tan 7 Sağlık Teknikeri (Diş Protez), Ön Lisans'tan 20 Sağlık Teknikeri (Diyaliz), Ön Lisans'tan 10 Sağlık Teknikeri (Eczane), Ön Lisans'tan 20 Sağlık Teknikeri (Elektronörofizyoloji), Ön Lisans'tan 21 Sağlık Teknikeri (Evde Bakım), Ön Lisans'tan 50 Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi), Ön Lisans'tan 1000 Sağlık Teknikeri (İlk ve Acil Yardım), Ön Lisans'tan 12 Sağlık Teknikeri (İş ve Uğraşı Terapisi), Ön Lisans'tan 137 Sağlık Teknikeri (Laboratuvar), Ön Lisans'tan 13 Sağlık Teknikeri (Odyometri), Ön Lisans'tan 37 Sağlık Teknikeri (Ortopedi), Ön Lisans'tan 7 Sağlık Teknikeri (Patolojik Anatomi), Ön Lisans'tan 10 Sağlık Teknikeri (Radyoterapi), Ön Lisans'tan 158 Sağlık Teknikeri (Röntgen), Ön Lisans'tan 327 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter), Ön Lisans'tan 9 Sağlık Teknikeri (Yaşlı Bakım), Ortaöğretim'den 85 Sağlık Teknisyeni (Anestezi), Ortaöğretim'den 5 Sağlık Teknisyeni (Çevre Sağlığı), Ortaöğretim'den 3 Sağlık Teknisyeni (Diş Protez), Ortaöğretimden 120 Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım), Ortaöğretim'den 68 Sağlık Teknisyeni (Laboratuvar), Ortaöğretim'den 11 Sağlık Teknisyeni (Ortopedi), Ortaöğretim'den 87 Sağlık Teknisyeni (Röntgen), Ortaöğretim'den 169 Sağlık Teknisyeni (Tıbbi Sekreter) olmak üzere Ortaöğretim'den 1598, Ön Lisans'tan 2316, Lisans'tan 8086 personel alınmış oldu.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ''1-7 Aralık tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS 2020/14 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresimizde açıklanmıştır. Sonuçların sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim.'' dedi.

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kuruma elektronik ortamda verilecektir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden öğreneceklerdir.

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atama işlemleri, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Yerleştirildikleri hâlde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların Sağlık Bakanlığı tarafından atamaları yapılmayacaktır.

HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

KPSS'de yüksek puan almak bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Sağlık Bakanlığının atama için öngördüğü niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI ÜZERİNDE İNCELEME İSTEKLERİ

Yerleştirme sonuçları ile ilgili inceleme isteğinde bulunan adaylar, yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 gün içinde bu kılavuzdaki “Genel Amaçlı Dilekçe” örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.). Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak Biriminin adayın dilekçesi üzerine bastığı tarih damgası ve numara esas alınır. Bu dilekçenin işleme konulabilmesi için dilekçeye, ÖSYM'nin T.C. Halkbank Ankara Kurumsal Şubesi TR40 0001 2009 4520 0044 0002 07 numaralı hesabına 5,00 TL’nin yatırıldığını gösterir banka dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekir.

KPSS-2020/14 Yerleştirme Sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=8103 linkinden ulaşabilirsiniz.

KPSS-2020/14 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgilere https://www.osym.gov.tr/TR,20759/kpss-202014-saglik-bakanliginin-sozlesmeli-pozisyonlarina-yerlestirme-sonuclarina-iliskin-sayisal-bilgiler.html linkinden ulaşabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.