Öne Çıkanlar A101 öğretmen Engelli Memur Adaylarından 10 Bin Kadro İçin İmza Kampanyası sınav Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

2023 Yılı O'nu Oku, O'nu Yaşa Siyer Yarışması Kesin Olmayan Sonuçlar

O’nu Oku O’nu Yaşa Temalı 2023 Yılı Siyer Yarışması 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle 11-12 Mart Cumartesi ve Pazar günü online gerçekleştirildi. Sınavın ardından sonuçların açıklanacağı gün merak ve heyecanla beklenmekteydi.

Sınav; 11 Mart 2023 tarihinde Cumartesi günü 3. Kategori Lise (9.-10.-11. ve 12. sınıf) sabah 11.00 ile 14.00 saatleri arasında; 11 Mart 2023 tarihinde Cumartesi günü 4. Kategori (Yetişkinler) öğleden sonra 16.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında; 12 Mart 2023 tarihinde Pazar günü 1. Kategori ( 4. ve 5. sınıflar) sabah 11.00 ile 14.00 saatleri arasında; 12 Mart 2023 tarihinde Pazar günü 2. Kategori (6.-7. ve 8. sınıflar) öğleden sonra 16.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Yarışmada A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü kullanıldı. 1. ve 2. Kategoride 60 soru yer aldı ve 90 dakika cevaplama süresi verildi. 3. ve 4. Kategoride 75 soru yer aldı ve 90 dakika cevaplama süresi verildi. Puanlama 100 üzerinden değerlendirilecek olup; yarışma süresi bütün kategoriler için aynı oldu.

Yapılan yarışma değerlendirmesi sonucu puanların eşit olması durumunda yarışma komisyonu nezaretinde yapılacak kura ile sıralama belirlenecektir.

Cevaplama yaparken 1.ve 2. Kategoride sorular 4 şıklı olup, 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürdü. 3.ve 4. kategoride sorular 5 şıklı olup, 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürdü.

Yarışma sonucunda dereceye girip umre ödüllü kazananlar, kendileri umreye gitmedikleri takdirde sadece birinci derece akrabalarından birini (anne, baba, eş, kardeş veya çocuklardan-18 yaş ve üstü- birini) kendi yerine gönderebilirler. Ticari amaçla umre hakkını hiç kimseye devredemezler.

Umre ödülü kazanan veya kazananın yerine giden aday bayan ise mutlak surette! bir mahreminin yanında olması gerekmektedir. Ancak kendileri ile gidecek mahreminin masrafları kendilerine aittir.

Not: Vakıf olarak mahremi ile ilgili ölçümüz o sene için Suudi makamlarının bununla ilgili kararıdır. Böyle bir şartın olmaması durumunda vakfımızın da bu şartı yoktur.

Umre için yol ücreti, barınma ve iaşe dışındaki masraflar (pasaport işlemleri, kalkış noktasına kadarki yol masrafları, umreye gidecek kişiden kaynaklı fazla ücret ödemesi gibi masraflar) şahsa aittir.

Hak edilen ödüller belirtilen dönem için geçerli olup, sonraki dönemlere devredilemez.

3. kategoriden yarışmaya katılıp umreye hak kazanan 18 yaş altındaki yarışmacılar velilerinin nezaretinde umreye gidebileceklerinden, kendisine refakat edecek velinin bütün umre masrafları kendilerince karşılanacaktır. Ancak bu kategorilerden umre ödülü kazananlar umreye gitmedikleri takdirde sadece birinci derece akrabalarından birini (anne, baba veya kardeş) kendi yerine umreye gönderebilirler.

Kesin olmayan ve kesin olan sonuçların açıklanması, ödül programları ve ödüllerin verilmesi gibi hususlarda yarışmacılar http://peygambersevdalilari.com web adresi, sms ve basın-yayın yoluyla bilgilendirilecekleri gibi, yarışma soru kitapçığının da arkasında bu bilgiler ayrıca verilecektir.

Kesin olmayan sonuçlar https://sonuc.siyersinavi.com/linkinden öğrenilebilir.

Yarışma Kesin Sonuçları açıklandıktan sonra Rehber TV’de ödüllerin açıklanması beklenmektedir. 

Rehber Tv: Frekans 12685 Pol V-Dikey Senbol 3000

Canlı yayın linki : https://www.canlitv.fun/rehber-tv

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bahar Akyol 7 gün önce

Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Avatar
Bahar Akyol 7 gün önce

Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Avatar
Medine akar 2 gün önce

Be

Avatar
Haci 2 gün önce

Sınav sonuçları neden açıklanmiyor

Avatar
Aişe 2 gün önce

Ne zaman açıklanacak?

Avatar
Abdurrahim 2 gün önce

Benim ismim söylenmedi