Öne Çıkanlar engelliler emeklilikte yaşa takılanlar öğretmen İşletme Kredisi Sağlık Bakanlığı

32. Silah Tamir Yeri Açma Sınavı Ne Zaman?

Sınav başvuru ücretinin ödeneceği ve başvuru işlemlerinin yapılacağı son tarih 26 Ağustos 2022'dir. İl Emniyet Müdürlüklerince sınav başvuru ücretini yatıran aday listelerinin Patlayıcı Maddeler Bilgi Sistemi’ne (PATBİS) veri girişi yapılacağı son tarih 2 Eylül 2022'dir. 

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından sınava katılacak adayların, PATBİS üzerinden okul/sınıf yerleştirme işleminin yapılacağı tarih aralığı 12-13 Eylül 2022'dir. İl Emniyet Müdürlüklerince sınav giriş belgelerinin PATBİS üzerinden düzenlenerek adaylara teslim edileceği tarih aralığı 14-24 Eylül 2022'dir. 

Sınav 25 Eylül 2022 tarihinde Pazar günü, saat 14.00'da yapılacak. Sınav Değerlendirme Komisyonunun (Yazılı) görevli olduğu tarih 25 Eylül 2022'dir. Yazılı sınav sonuçları 25 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak. Adayların, yazılı sınav sonuçlarına itiraz edeceği tarih aralığı 25-26 Eylül 2022'dir. Sınav Sonuçlarına İtiraz Değerlendirme Komisyonunun görevli olduğu tarih aralığı 25-26 Eylül 2022'dir. 

Yazılı sınav itiraz sonuçları 26 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak. Uygulamalı Sınav Komisyonunun görevli olduğu tarih aralığı 26-30 Eylül 2022'dir. Sınav Değerlendirme Komisyonunun (Yazılı-Uygulamalı) görevli olduğu ve sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih aralığı 1-10 Ekim 2022'dir. 

ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

2.1. Adaylar, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet renkli ve yeni çektirilmiş vesikalık fotoğraf ile başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

2.2. Sınav başvuru ücreti 3.500 TL’dir. Adaylar tarafından Halk Bankası şubelerine sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek sınav başvuru ücreti yatırılacaktır. Adaylar, sınav giriş ücreti yatırıldığına dair almış olduğu dekontu müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

2.3. Herhangi bir meslek grubuna ait üniforma vb. kıyafetle adayların sınava giremeyeceği, müracaatı kabul eden personel tarafından adaya tebliğ edilecektir.

YAZILI SINAV VE İTİRAZ

3.1. Yazılı sınav Ankara ilinde yapılacaktır.

3.2. Yazılı sınavda 50 adet soru sorulacaktır. Sınav süresi 60 dakikadır. Her soru 2 puan olup, yanlış doğruyu götürmeyecektir.

3.3. Yazılı sınav (100) puan üzerinden değerlendirilir. Adayların sınavdan en az (60) puan almaları gerekir.

3.4. Adaylar, yazılı sınav başladıktan 15 dakika sonra sınava alınmayacak, sınavın son 15 dakikasında adayların sınav salonundan çıkışına izin verilmeyecektir. Sınav salonunda iki aday kalması durumunda, bu kişiler sınav süresi bitimine kadar sınav salonundan çıkarılmayacaktır.

3.5. Yazılı sınav sonuçlarına itirazlar, sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 24 saat içerisinde dilekçe ile Sınav Değerlendirme Komisyonuna (Yazılı-Uygulama) veya Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına yapılır. Komisyonun itirazla ilgili aldığı karar kesindir.

3.6. Yazılı sınav için adaylar yanlarında sınav giriş belgesinin aslını, üzerinde T.C. Kimlik Numaraları bulunan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaporttan birinin aslını, en az bir adet siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem, leke bırakmayan silgi ve kalemtıraş bulundurmak zorundadır.

UYGULAMALI SINAV

4.1. Yazılı sınavda başarılı olanlar, istedikleri belge sınıfına giren işleri yapmak için yeterli bilgi ve beceriye sahip olup olmadıklarının değerlendirilmesi amacıyla Uygulamalı Sınav Komisyonu tarafından sınava tabi tutulacaktır.

4.2. Uygulamalı sınav için adaylar yanlarında sınav giriş belgesinin aslını, üzerinde T.C. Kimlik Numaraları bulunan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaporttan birinin aslını bulundurmak zorundadır.

4.3. Uygulamalı Sınav, 26-30/09/2022 tarihleri arasında saat 09.00’da yapılacaktır.

4.4. Ruhsatlı bile olsa yanında ateşli silah veya kesici, delici yaralayıcı alet bulunduranlar sınava alınmayacaktır.

4.5. Herhangi bir meslek grubuna ait üniforma vb. kıyafetle gelen adaylar sınava alınmayacaktır.

4.6. Uygulamalı sınav (100) puan üzerinden değerlendirilir. Adayların sınavdan en az (60) puan almaları gerekir.

4.7. Adayların, uygulamalı sınav sonucuna itiraz hakkı yoktur.

YAZILI VE UYGULAMALI SINAV SONRASI YAPILACAK İŞLEMLER

Sınav sonuçları, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının www.egm.gov.tr/ozelguvenlik internet sitesinden ve POLNET 5 PATBİS projesinden ilan edilecektir.

SON HÜKÜMLER

6.1. Başvuru şartlarını taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkartılan, yazılı sınavda başarısız olan, sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran ve aynı işlem için birden fazla ücret yatıran, sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların yatırmış oldukları sınav ücreti geri ödenmeyecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.