Öne Çıkanlar öğretmen Sağlık Bakanlığı emeklilikte yaşa takılanlar akp vergi

5. Havalimanlarının Kargo Bölümlerinde Görev Yapacak Patlayıcı Madde Tespit Görev Köpeği ve İdarecisi Sınavı Ne Zaman?

Sınav başvuru ücretinin mesai bitimine kadar ödeneceği ve başvuru işlemlerinin yapılacağı son tarih aralığı 13-20 Ekim 2022'dir. İl Emniyet Müdürlüğünce alınan müracaatların resmi yazı ve dijital olarak Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına gönderileceği son tarih 21 Ekim 2022'dir. 

Sınava girecek adayların Sınav Yerleştirme Komisyonu tarafından yerleştirme işlemlerinin yapılarak, ilan edileceği tarih aralığı 24-28 Ekim 2022'dir. İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilen kesin listelere göre adaylara, sınav giriş belgelerinin düzenlenerek teslim edileceği son tarih 14 Kasım 2022'dir.

Sınav 15 Kasım 2022 tarihinde yapılacak. Sınav Değerlendirme Komisyonunun görev alacağı tarih başlangıcı 15 Kasım 2022'dir. Sınav sonuçları tüm değerlendirmeler bittikten sonra açıklanacaktır.

2. Başvuru İşlemleri

2.1. Başvuru şartlarını yerine getiren adaylar, ikamet ettikleri il valiliklerine (İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine) müracaat edeceklerdir.

2.2. Sınava katılacak görev köpeği ve idarecisinden 14.000 TL (Ondörtbin) sınav başvuru ücreti alınacaktır. Bu ücretler, adaylar tarafından Halk Bankası şubelerine sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek yatırılacaktır. Adaylar, sınav giriş ücreti yatırıldığına dair almış olduğu dekontu müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

2.3. Sınav başvurusu yapan görev köpeği ve idarecisine ait bilgiler İl Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerince, Genelge ekinde yer alan Ek-1/B form doldurularak Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına gönderilecektir. Ayrıca bu bilgiler cemil.sahin2@egm.gov.tr e-mail adresine excel formatında da gönderilecektir.

2.4. Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Sınav Yerleştirme Komisyonu tarafından adayların sınav yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra İl Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerince 2020/08 sayılı Genelge ekinde yer alan Ek-4/B sınav giriş belgesi düzenlenerek adaylara teslim edilecektir.

2.5. Başvuru dosyaları illerde muhafaza edilecek, bu talimatta istenilenlerin dışında Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına müracaatla ilgili herhangi bir evrak gönderilmeyecektir.

2.6. Müracaat tarihi itibari ile görev köpeğinin son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş, 100 (yüz) derece ve üstü kalça filmleri geçerlidir.

3. Adayların Sınav Öncesinde Uyması Gereken Hususlar

3.1. İdareciler, sınav öncesi köpeklerin kimliklerini/pasaportlarını hazır hale getirir.

3.2. İdareciler, sınav öncesi kendilerine ayrılan bölümde bekler.

3.3. İdareciler, sınava birer birer alınır.

3.4. Köpeklerin sınav alanına getirilmesi ve sınav sonrası kontrollü bir şekilde sınav alanından götürülmesinden idareci sorumludur.

4. İdarecilerin Sınav Esnasında Uyması Gereken Hususlar

4.1. İdareciler sınav süresince, kendilerine ayrılmış olan alanda bekler.

4.2. İdareci görev köpeği ile beraber, sınav anında sınav görevlilerinin vereceği uyarı ve direktiflere uyar.

4.3. Bu talimatta belirtilen diğer hususları yerine getirir.

5. Görev Köpeği ve İdarecisi Sınavı

5.1. Sınav, Merkezi Sınav Komisyonunca yapılan yerleştirme tarihlerine göre daha sonra duyurulacak olan bir adreste yapılacaktır.

5.2. Adaylardan, ruhsatlı bile olsa üzerinde ateşli silah, kesici, delici, yaralayıcı alet, telefon, kamera, iletişim sağlayıcı vb. bulunduranlar sınava alınmayacaktır.

5.3. Sınav sonuçları, Başkanlığımızın web adresinden açıklanacaktır.

5.4. 2022 yılı için görev köpeği ve idarecisi kimlik kartı ücreti 2.750 TL olarak belirlenmiştir.

Söz konusu ücret Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfının Halkbank Opera Şubesi TR18 0001 2009 4130 0010 2605 12 nolu hesabına yatırılacaktır.

6. Genel Hükümler

6.1 31/07/2022 tarihine kadar geçerli Havalimanlarının Kargo Bölümlerinde Görev Yapacak Patlayıcı Madde Tespit Görev Köpeği ve İdarecisi Kimlik Kartı bulunan görev köpeği ve idarecileri sınav sonucu açıklanana kadar mevcut kimlik kartları ile çalışabilecektir.

6.2 Sınavla ilgili yaşanacak tereddütlerde, Merkezi Sınav Komisyonunca alınan karar uygulanacaktır.

6.3 Sınav ücretleri ile ilgili iş ve işlemler 5188 sayılı Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yürütülecektir.

6.4 Sınava girecek idareciler ve köpeklerin değerlendirmeleri başlamadan önce sınav alanına hiç kimse alınmayacak ve herhangi bir ekipman üzerinde çalışma yapmasına izin verilmeyecektir. Sınav görevlileri bu kurala uymayanları sınavdan uzaklaştıracaktır.

6.5 İdareciler herhangi bir kaza ya da yaralanma olduğunda derhal sınav komisyonu ya da görevlilere bilgi vermek zorundadır.

6.6 Sınav alanında hiç kimse köpekleri tahrik edici, rahatsız edici davranışta bulunmayacaktır. Köpekleri incitecek davranışlar hiçbir şekilde mazur görülmeyecek ve sınav derhal iptal edilecektir.

6.7 Sınav esnasında sınav alanına görevli personel harici hiç kimse girmeyecek ve sınav alanı her türlü görüntülü canlı yayın sistemiyle hiç kimseye izletilmeyecektir.

6.8 Başvuru şartlarını taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkartılan, sınavda başarısız olan, sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran ve aynı işlem için birden fazla ücret yatıran, sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların yatırmış oldukları sınav ücreti geri ödenmeyecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.