Öne Çıkanlar öğretmen engelliler emeklilikte yaşa takılanlar Sağlık Bakanlığı Köy Yaşam Merkezi

2021-1 Dönemi Diploma İş ve İşlemleri Hakkında Yönerge

Halk Eğitimi Merkezleri, 2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerimizin diploma iş ve işlemlerini; 22.12.2021-14.01.2022 tarihleri arasında yönerge metni ile birlikte Açık Öğretim Lisesi resmi web adresinde yayımlanan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri 2020-5 Döneminde Mezun Olanların Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu doğrultusunda yapacaklardır.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, 2021-1 dönemi mezun öğrencilerin diploma ile ilgili tüm iş ve işlemlerini, ortaöğretim kurumlarının ilgili mevzuat hükümlerine göre gerçekleştireceklerdir.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, 2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerimize ait diploma evraklarının mevzuat çerçevesinde muhafaza edilmesinde birinci derecede sorumludurlar.

2021-1 döneminde de "Diploma Basımı" sırasında sehven yapılacak "Sisteme Kaydet" işlemleri veya yazıcıdan kaynaklı yanlış diploma basımları için "AÖL Bilgi İşlem Sistemi Mezuniyet İşlemleri" menüsü altında "Diploma İptal" menüsü kullanılacaktır. ( "Diploma İptal" butonuna basıldığında kurum bilgileri otomatik gelecektir. "Listele" denildiği zaman ilgili kurumca sisteme kaydedilmiş bütün mezun öğrencilerin listesi, diploma numarasına göre gelecektir. Buradan diploma (belge) iptalini yapmak istediğiniz öğrenciyi bularak öğrencinin önündeki çarpı (X) işaretine basarsanız, öğrenci tekrardan diploma defterine düşecektir.)

2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerimize diplomalarını teslim ederken;

1- Öğrenci tarafından diploma defterine imza atılması,

2- Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemindeki "Diploma Takip" kısmına; "Diploma Öğrenci Tarafından Alındı" ibaresinin, diplomayı teslim eden görevli tarafından kaydedilmesi gerekmektedir.

Aynı ilçede birden fazla Halk Eğitimi Merkezi olan ilçelerde, diploma basacak olan Halk Eğitimi Merkezleri yönerge metninin altında liste halinde belirtilmiştir.

10.01.2020 Tarih ve 750563 Sayılı 2020/1 Numaralı Genelge

2021-1 Dönemi Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu

Aynı İlçede Birden Fazla Halk Eğitimi Merkezi Varsa Diploma Basacak ve Basmayacak Olan Halk Eğitimi Merkezleri Listesi

2021-1 Dönemi Mezun Olanların Diploma İş ve İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.