Öne Çıkanlar merkez ve taşra teşkilatı konaklamalı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri EYTliler Haklarını Geri İstiyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

8. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 8. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi için Emniyet mensubu Polis Memurları arasından (270) erkek, (30) kadın olmak üzere toplam (300) öğrenci alımı yapılacaktır.

Adaylarda Aranan Şartlar

* En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

* Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,

* Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,

* Kısa veya uzun süreli durdurma cezaları, ceza süresi içinde derece yükselmesi için açılan kurslara, yarışma sınavı veya seçmelerine girmeyi de önler,

* Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı idari soruşturma yapılıyor olmamak.

Adayların yukarıda belirtilen şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri sona erdirilir.

Ön Başvuru

* 05-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. 

* Ön başvuruda bulunan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 1.950 TL,  05 Şubat 2024 saat 09.00’dan 16 Şubat 2024 saat 17.00’a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan  2024PAEM8 hesabına yatırılacaktır. Adaylar yalnızca Halkbank Şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden ve Halkbank İnternet Bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir.  (Diğer bankaların, internet bankacılığı ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacaktır.) Ön başvuruda adaylar tarafından ödenen sınav başvuru ücretinin hiçbir durumda geri iadesi yapılmayacaktır. (Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.)

* Sınav ücretini ödeyecek adayların T.C. kimlik numaralarının dekontun açıklama kısmında bulunması zorunludur. Dekontun açıklama kısmında T.C. kimlik numarası yazmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Şahsen Müracaat

Adaylar, 19-28 Şubat 2024 tarihleri arasında, bağlı bulundukları ildeki Eğitim Şube Müdürlüklerine Merkez Teşkilatında ise Polis Akademisi Başkanlığı’na başvuru yapacaklardır. Şahsen müracaat sırasında istenen belgeler;

* Sınav başvuru dilekçesi (PBS üzerinden alınan başvuru belgesi)

* Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu

* Son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraf, dijital olarak teslim edilecektir. (Fotoğraf ebatları H:3,25 cm/512px W:2,5 cm/394 px 400 dpi) 
 
Eksik belge ile, posta yolu ile veya başvuru zamanı geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez. Başvuru ile ilgili olarak verilen bilgilerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır. Şahsen müracaatlar, müracaat kabul komisyonunca değerlendirilir ve aranılan şartları taşıdığı tespit edilenlerin müracaatı kabul edilir.

Sınava ilişkin diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.