Öne Çıkanlar A101 17 Mayıs 2024 Aktüel Ürünler 7467 Personel Alınacak Cumhuriyet başsavcı Kurban Bayramı 5393 sayılı Belediye Kanunu

2023 Yılı e-Talep Modülü Taşınır Talepleri (14 Şubat 2023)

Bakan Yardımcısı Bakan a. Sadri ŞENSOY imzalı resmi yazıda "Bakanlık birimlerinin taşınır mal iş ve işlemlerinin hukuka uygun, saydam ve erişilebilir şekilde yürütülmesi ile taşınır mal yönetiminde etkinliği, ekonomikliği ve verimliliği artırarak kamu kaynaklarının kullanımında tasarruf ve hesap verebilirliği sağlamak üzere e-Talep Modülü Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 07.01.2014 tarihli ve 76198665/710/75163 sayılı Makam Onayı gereğince kullanılmaya başlanmıştır.

Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 318'inci maddesinin (ç) bendinde ''Ders kitaplarını, kaynak ve yardımcı eğitim dokümanlarını, ders ve laboratuvar araç ve gereçleri ile basılı eğitim malzemelerini, makine, teçhizat ve donatım ihtiyaçlarını temin etmek'' görevi verilmiştir.

Söz konusu madde kapsamında, Genel Müdürlüğümüz okulların ders ve laboratuvar araç ve gereçlerini temin etme görevini yerine getirmek amacıyla, okul/kurum ve pansiyonların 2023 malî yılı taşınır ihtiyaçları, e-Talep Modülü üzerinden aşağıdaki hususlar çerçevesinde değerlendirilecektir;

a) Okul ve kurumlar taşınır ihtiyaçlarını Mebbis e-Talep Modülü üzerinden 20 Şubat - 10 Mart 2023 tarihleri arasında yapacaklardır.

b) E-Talep Modülü üzerinden yapılan talepler 13-17 Mart 2023 tarihlerinde ilçe millî eğitim müdürlüklerinin, 20 - 24 Mart 2023 tarihlerinde ise il millî eğitim müdürlüklerinin onayından sonra 27 Mart 2023 tarihinde Bakanlık değerlendirmesine gelecektir. Bu tarihten sonra sistem, talep girişlerine ve onay işlemlerine kapatılacaktır.

c) Bağımsız anaokulları ile imam hatip ortaokullarının, "06.1" donatım ihtiyaçları ve/veya yatılı bölge ortaokullarının sadece pansiyon donatım ihtiyaçları, e-Talep Modülü üzerinden, il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından onaylanarak Bakanlığımıza gönderilecektir.

ç) İhtiyaç olmayan veya ihtiyaçtan fazla miktarda taşınır kesinlikle talep edilmeyecektir.

d) 2022 ve daha önceki yıllarda yapılan taşınır taleplerine bakılmaksızın, ihtiyaçlar güncellenerek e-Talep girişleri yeniden yapılacaktır. e-Talep Modülü üzerinden taşınır talebinde bulunmayan okul/kurumların resmî yazı ile Bakanlığımıza gönderdikleri ödenek talep yazıları Genel Müdürlükler tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

e) Yıl içerisinde mücbir sebeplerle (deprem, yangın, sel vb.) oluşacak acil taşınır ihtiyaçları, il millî eğitim müdürlükleri tarafından resmî yazı ile Bakanlığımızdan talep edilecektir.

f) 2023 yılında ilk kez açılacak okul/kurum/pansiyon ve alanların Bakanlık Makamından alınan açılış onayları, yeni ve ek binaya taşınacak okul/kurumların geçici kabul tutanakları ve bina tahsis olurlarının Bakanlığımıza gönderilmesi hâlinde, yeni açılacak okul/kurum/pansiyon ve yeni binaların donatım ödenekleri gönderilecektir. Bu kapsamda bulunan yeni okul/kurum ve pansiyonlar için e-Talep Modülü üzerinden ayrıca talep yapılmayacaktır.

g) Taşınır talepleri, bütçe imkânları doğrultusunda Genel Müdürlüklerce gönderilecek ödenekle mahallinde karşılanacaktır.

ğ) Genel Müdürlüklerce okul/kurumlara ödenek gönderilmeden, hiçbir şekilde harcamaya ilişkin herhangi bir iş ve işlem yapılmayacaktır.

Kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanılması, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile okul ve kurumlarında taşınır talep işlemlerinde bir aksaklık yaşanmaması, konunun ilgili okul/kurum müdürlüklerine duyurulması, taşınır taleplerinin e-Talep Modülü üzerinden Bakanlığımıza iletilmesi, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde iş ve işlemlerin yürütülmesi, herhangi bir cezai işlemle karşılaşılmaması ve sürecin hassasiyetle yönetilmesi önemli görülmektedir. Bilgilerini ve gereğini rica ederim." denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.