Öne Çıkanlar Çalışma Uzman Yardımcısı afet ve acil durum Memur Öğretmenler Öğretmen Olmak İstiyor BİM BİM 11 Haziran 2024 Aktüel Ürünler

Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları (15 Haziran 2023)

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad DEMİRLİ imzalı resmi yazıda ''Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” nın eki çizelgede 77 sıra numarasında yer alan Tarım Teknolojileri/Tarım/Tarım Makineleri alanı ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe Peyzaj alanında Haziran 2023 tarihli ve 2788 sayılı Tebliğler Dergisinde sehven yapılan değişikliklerin düzenlenmesine ilişkin belge bir sonraki Tebliğler Dergisinde yayımlanmak üzere ekte gönderilmiştir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.'' denilmiştir.

ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

Madde 1- Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” eki çizelgenin 77 sıra numarasında yer alan Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe Peyzaj alanının mezun olduğu yükseköğretim programı/fakülte sütununda Haziran 2023 tarihli ve 2788 sayılı Tebliğler Dergisinde sehven yapılan değişiklik ekte yer alan şekilde düzenlenmiştir.

Madde 2- Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” eki çizelgenin 77 sıra numarasında yer alan Tarım Teknolojileri/Tarım/Tarım Makineleri alanının mezun olduğu yükseköğretim programı/fakülte sütununda Haziran 2023 tarihli ve 2788 sayılı Tebliğler Dergisinde sehven yapılan değişiklik ekte yer alan şekilde düzenlenmiştir.

Madde 3 - Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 4 - Bu Esaslar ile ilgili hükümleri Millî Eğitim Bakanı yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.