Öne Çıkanlar öğretmen örgün ortaöğretim kurumları Milli Eğitim Bakanlığı ekpss Ek Öğretmen Atamalarına İlişkin Açıklama

Protokol Konulu Resmi Yazı (9 Ocak 2024)

Strateji Geliştirme Başkanı Bakan a. Ercan Türk imzalı resmi yazıda ''Mülkiyeti Hazineye ait olup Bakanlığımıza tahsis edilen taşınmazlar üzerinde yer alan ve ticari amaçla kullanılması mümkün olan açık alan, salon, bahçe duvarları, otopark, depo ve benzeri amaçlarla kiraya verilebilecek kısımların Bakanlığımız (Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü) tarafından 2886 sayılı Devlet ihale Kanunu kapsamında üçüncü kişilere kiralanması suretiyle işlettirilmesine yönelik Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında 08/01/2024 tarihinde "Mülkiyeti Hazineye Ait Olup Milli Eğitim Bakanlığına Tahsis Edilen Taşınmazlar İle Bu Taşınmazlar Üzerinde Yer Alan Yerlerin Kiralanmasına Dair Bakanlıklar Arası İşbirliği Protokolü" imzalanmıştır.

Bu Protokol ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalanan 25/08/2022 tarihli Protokol yürürlükten kaldırılmıştır. Bu nedenle mülga Protokolün uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Strateji Geliştirme Başkanlığının 25.08.2022 tarihli ve 55926412 sayılı yazısı ve 18.01.2023 tarihli ve 68649350 sayılı yazılar da yürürlükten kaldırılmıştır.

Mülkiyeti Hazineye ait olup Bakanlığımıza tahsis edilen taşınmazlar üzerinde yer alan ve ticari amaçla kullanılması mümkün olan açık alan, salon, bahçe duvarları, otopark, depo ve benzeri amaçlarla kiraya verilebilecek kısımların (büfe, kantin, çay ocağı, yemekhane ve kafeterya hariç) üçüncü kişilere kiralanması suretiyle işlettirilmesine ilişkin usul ve esaslar 08/01/2024 tarihli Protokol gereğince Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek ve duyurulacaktır. Bu amaçla yapılacak çalışma tamamlandığında işlem tesis edilmesi mümkün olacaktır.'' denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.