Öne Çıkanlar öğretmen Ak Parti Grup Başkanvekili Denizli Milletvekili Avukat Cahit Özkan TRT EBA TV 3600 ek gösterge Hakmar Express 8 Mart 2024 Aktüel Ürünler

Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliğinde Değişiklik (30 Nisan 2024)

Resmî Gazete

30 Nisan 2024 SALI

Sayı : 32532

YÖNETMELİK

Sermaye Piyasası Kurulundan:

YATIRIMCI TAZMİN MERKEZİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 27/2/2015 tarihli ve 29280 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliğinin 20 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “50.000” ibaresi “10.000.000” şeklinde, “oranını geçmemek üzere” ibaresi “oranı dikkate alınarak” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 25 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “250” ibareleri “5.000” şeklinde, ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve üçüncü fıkrasının üçüncü cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.

“(2) Bir sonraki takvim yılı içerisinde zamanaşımına uğrayacak olan her türlü emanet ve alacaklar, tutarına bakılmaksızın, içinde bulunulan yılın Nisan ayının başından bir sonraki takvim yılı sonuna kadar liste halinde yatırım kuruluşunun kendi internet sitesinin ana sayfalarında ilan edilir. İlan edilecek listelerde emanet ve alacakların zamanaşımına uğrayacağı tarihlere yer verilir.”

MADDE 3- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Sermaye Piyasası Kurulu yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.