Öne Çıkanlar BİM 21 Haziran 2024 Aktüel Ürünler Köy ve Mahalle Muhtarları öğretmen Murat Kurum Emeklilere 1500 TL Bayram İkramiyesi Kanun Teklifi

6831 Sayılı Orman Kanununun 31, 32 ve 33’ncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik (2 Eylül 2023)

Resmî Gazete

2 Eylül 2023 CUMARTESİ

Sayı : 32297

YÖNETMELİK

Orman Genel Müdürlüğünden:

6831 SAYILI ORMAN KANUNUNUN 31, 32 VE 33’NCÜ MADDELERİNİN UYGULANMASINA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 14/8/1987 tarihli ve 19544 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 6831 Sayılı Orman Kanununun 31, 32 ve 33’ncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) ve (ç) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 

“c) Nüfusa kayıtlı olduğu yere bakılmaksızın Orman Kanununun 31 inci veya 32 nci maddesi kapsamındaki bir köye adres naklini yaptırıp da aynı köyde kesintisiz en az beş yıl oturan hane reislerinden; zati yapacak ihtiyaçları için muhtaç olanları, zati yakacak ihtiyacı için tamamı,

ç) Orman Kanununun 32 nci maddesi kapsamında, sınırları içinde verimli Devlet ormanı bulunan ve nüfusu 2.500’den aşağı olan kasabalarda o yer nüfusuna kayıtlı ve devamlı oturan hane reislerinden; zati yapacak ihtiyaçları için muhtaç olanları, zati yakacak ihtiyacı için tamamı,”

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “istif veya” ibareleri yürürlükten kaldırılmış ve aynı bentte yer alan “Tarife bedeli, kesme, taşıma (sürütme ve nakliyat) ve istif masrafları” ibaresi “maliyet bedelinin üçte biri” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “istif veya” ibaresi yürürlükten kaldırılmış ve aynı bentte yer alan “tarife bedeli ile birlikte kesme, taşıma (sürütme ve nakliyat) ve istif masrafları alınır” ibaresi “maliyet bedelinin üçte biri karşılığı alınarak verilir” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğin 12 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “tarife bedeli ve fiili masraflar” ibaresi “maliyet bedelinin üçte biri” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 5- Aynı Yönetmeliğin 17 nci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “ve muhtaç durumda olması” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 6- Bu Yönetmeliğin;

a) 1 inci, 6 ncı ve 7 nci maddeleri yayımı tarihinde,

b) Diğer maddeleri 5/10/2023 tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 7- Bu Yönetmelik hükümlerini Orman Genel Müdürü yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.