Öne Çıkanlar öğretmen BİM 21 Haziran 2024 Aktüel Ürünler 2023 Yılı Bilanço ve Gelir Tablosu Köy ve Mahalle Muhtarları Milli Eğitim Bakanlığı

Danışmanlık Hizmet Alımları Muayene ve Kabul Yönetmeliğinde Değişiklik (18 Mayıs 2024)

Resmî Gazete

18 Mayıs 2024 CUMARTESİ

Sayı : 32550

YÖNETMELİK

Kamu İhale Kurumundan:

DANIŞMANLIK HİZMET ALIMLARI MUAYENE VE KABUL YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 19/12/2002 tarihli ve 24968 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Danışmanlık Hizmet Alımları Muayene ve Kabul Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin ikinci ve dördüncü fıkralarında yer alan “(standart form-KİK56.0/D)” ibareleri yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “(standart form KİK57.0/D)” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“Standart formlara yapılan atıflar

Ek Madde 1- Bu maddeyi ihdas eden Yönetmelik ile bu Yönetmeliğin yürürlükten kaldırılan eklerinde yer alan standart formlara diğer mevzuatta yapılan atıflar e-formlara yapılmış sayılır.”

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Başlamış olan ihaleler

Geçici Madde 1- Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce sözleşmesi yapılan alımlarda, sözleşme tarihinde yürürlükte olan Yönetmelik hükümleri uygulanır.”

MADDE 5- Aynı Yönetmeliğin ekleri yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 6- Bu Yönetmelik 15/1/2025 tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 7- Bu Yönetmelik hükümlerini Kamu İhale Kurumu Başkanı yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.