Öne Çıkanlar Spina Bifidalılar Sorunlarını Anlattı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) öğretmen 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu EBA portal

İşletici Seçimi Yapılması İlanı (Gençlik ve Spor Bakanlığı)

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı yurtlarda hizmet veren lokanta, kantin, çamaşırhane, berber, bayan kuaförü, fotokopi-kırtasiye, internet, terzi, spor salonu vb. küçük işletmeleri çalıştırmak üzere işletici seçimi yapılacaktır. İşletici seçimine ait başvuru 28 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp 5 Ağustos 2022 tarihi saat 17:00 ‘da sona erecektir.

İŞLETİCİ ADAYLARINDA ARANACAK ŞARTLAR

İŞLETİCİ ADAYLARINDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

1- Gerçek veya tüzel kişiliğe sahip olmak, 
2- Taksirli suçlar hariç sabıka kaydı bulunmamak 
3- Ticaret Odası ve/veya ilgili meslek kuruluşlarına kayıtlı bulunmak, 

İŞLETİCİ ADAYLARINDA ARANACAK ÖZEL ŞARTLAR: 

LOKANTA, KANTİN İŞLETMELERİNE: 

1- Yemek Fabrikası, Lokanta, Kantin, Pastane ve Kafeterya çalıştıranlar, (Ticaret Odası veya ilgili Meslek Kuruluşlarına Kayıtlı olanlar) 

2- Gıda maddesi toptan ve perakende satıcıları ile gıda maddesi imalatçıları, ( Ticaret Odasına Kayıtlı olanlar) müracaat edebileceklerdir. 

DİĞER İŞLETMELERE: 

1- Berber, bayan kuaförü, terzi, ayakkabı tamircisi gibi fiilen meslek icra etmesi gereken işletmelere müracaat edeceklerden, Ticaret Odası veya ilgili Meslek Kuruluşunda kayıtlı olanlar, 

2- Fiilen meslek icra etmeyi gerektirmeyen fotokopi-kırtasiye, spor salonu, halı saha, sinema, çamaşırhane gibi işletmelere ise Ticaret odası veya Herhangi bir Meslek Odasına kayıtlı olanlar, müracaat edebileceklerdir. 

3- Meslek Odası bulunmayan işletmelerle, Ticaret odası veya Meslek Kuruluşuna kayıtlı şahısların müracaat etmediği işletmelere, Küçük İşletmelere İlişkin Usul ve Esasların diğer şartlarını yerine getirmek kaydıyla bu koşul aranmaksızın müracaat kabul edilir. 

İŞLETİCİ ADAYLARINDAN İSTENEN BELGELER: 

1- Adli sicil belgesi 

2- Tahsil belgesi ( Lise ve üniversite mezunlarından diploma) 

3- İkametgâh belgesi (Lokanta ve kantin işletmeleri dışındaki işletmelere başvuran adaylardan) 

4- İşletici adayı tüzel kişilikse yukarıda yazılı belgeler, tüzel kişiliği temsile haiz olan ve buna ilişkin imza sirkülerini ibraz edene ait olacaktır. 

5- Lokanta-Kantin işletmelerine müracaat edenlerin Ticaret odası veya İlgili Meslek Kuruluşlarına 6 aydan az olmamak üzere kayıtlı olduğuna dair belge ayrıca Kamu-Kurum ve Kuruluşlarından ihalelere girmeme cezası almadığına dair Ticaret Odası veya ilgili Meslek kuruluşlarından alacakları belge, 

6- İşletici mevcut işletmesini devir almış veya ortak olmuş ise bu işlemlerin işletici seçiminden en az 6 ay önce yapılmış olması ( Türk Ticaret Kanununa göre Açılan Şubelerde de en az 6 ay şartı aranacaktır.) ve buna dair belge, 

7- Vergi levhası (2021 mali yılı) 

8- İşletici adayı tüzel kişilikse Ticaret Sicil Gazetesi, tüzel kişiliği temsile haiz kişinin imza sirküleri, İşletici Adayı gerçek kişi ise imza beyannamesi ( Aslı veya noter onaylı ) dosyadaki diğer belgelerle birlikte teslim edilecektir. 

9- Eksik belgeler için ek süre verilmeyecektir. Şartname ve eki tüm belgelerin titizlikle incelenerek müracaat edilecek her bir işletme için belgelerin asılları veya noter tasdikli suretlerinin süresinde teslim edilmesi gerekmektedir. Belgelerinin asıllarını veya noter tasdikli suretlerini teslim etmeyenlerin belgeleri değerlendirilmeyecektir.

10- İşletici adayı tespit edilen Kesin Teminat miktarının %10’u oranındaki Türk Lirasını GEÇİCİ TEMİNAT olarak, İl Müdürlüğünün göstereceği bankaya Bakanlık adına nakit yatırarak dekontu başvuru yaptığı il müdürlüğüne teslim edecektir. Dekontlarda mutlaka geçici teminatın hangi yurt işletmesi için yatırıldığı, VERGİ NUMARASI, ayrıca seçime iştirak edecek kişi tüzel kişilik ise ticaret unvanı, şahıs ise adı soyadı belirtilecektir. 

11- Başvuruların tamamlanabilmesi için geçici teminatın en kısa süre içinde yatırılması gerekmektedir.

Dekontun il müdürlüğüne tesliminden sonra başvuru sırasında İl Müdürlüğüne vermiş olduğunuz cep telefon numaranıza kullanıcı adı ve şifre sms olarak gönderilecektir. Tarafınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ile kygm.gsb.gov.tr internet adresinden bilgilerinizin 5 Ağustos 2022 Cuma günü saat 17:00’ a kadar girilmesi gerekmektedir. 

İşletme yerleri için yapılan işletici seçimine ait işlemler bir ihale niteliği taşımamaktadır. Genel Müdürlük işletici seçimi yapıp yapmamakta serbesttir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Not: İlana çıkılan işletme yerlerine ait yurt kapasiteleri ve isimleri değişiklik gösterebilir. Bakanlık, yurt isim değişikliğini yapmaya ve yurt kapasitelerini artırmaya veya azaltmaya yetkilidir.

SEÇİME ÇIKILACAK İŞLETME YERLERİ : https://gsb.gov.tr/dosyalar/web_secime_cikilacak_isletme_yerleri.pdf

Başvurmak için http://isleticibasvuru.gsb.gov.tr/Login/Login tıklayınız

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.