Öne Çıkanlar 2024 Yılı Mayıs Ayı Yay Burcu İş Yorumu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri öğretmen A101 21 Eylül 2023 Aktüel Ürünler

Bakanlıktan İstirahat Raporları Yazısı

Müsteşar Bakan a. Prof. Dr. Eyüp Gümüş imzalı resmi yazıda ''istirahat raporlarının düzenlenmesine yönelik 22.07.2016 tarih ve E.99-1215 sayılı yazımız ile 2016/12 sayılı Genelgemiz yayımlanarak yürürlüğe konulmuştur. Genelgede memur ve diğer kamu görevlilerine istirahat düzenlenmesi işlemlerinde tüm sağlık hizet sunucuları tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu ''İş Göremezlik Uygulamasının (e-Rapor Sistemi)'' kullanılacağı talimatlandırılmıştır.

Ancak, 02.05.2016 tarih ve 23642684/010.99-E.99-835 sayılı Makam Oluru ile yürürlüğe konulan Sağlık Raporlarına İlişkin Usul ve Esaslar ile 2016/12 sayılı Genelge yürürlükten kaldırılmıştır.

Sağlık Raporlarına İlişkin Usul ve Esasların 5.1.1- İstirahat ve İş Göremezlik Raporları başlığında;

''5.1.1- Memur ve diğer kamu görevlilerine istirahat raporu işlemlerinde; tüm sağlık hizmet sunucuları tarafından, Sosyal Güvenlik Kurumu ''İş Göremezlik Uygulaması (e-Rapor Sistemi)'' kullanılacaktır. Sistemden rapor provizyonu alınmasını takiben yapılan muayene ve tetkikler sonucunda, tıbben istirahati lüzumlu görülenlere, ilgili mevzuatla belirlenen usul ve esaslara uygun olarak, anılan sistem üzernden istirahat raporu güzenlenecektir. Sistem üzerinden raporu tanzim eden hekim/hekimler tarafından rapor onaylanacaktır. Sistemden rapor düzenlenebileceğine dair ön izin alınamaması durumunda, başvuran kişi bilgilendirilerek hastanelerde hastane başhekimliğine, birinci basamak sağlık kuruluşlarında ise en yakın veya ilgilinin seçeceği hastanenin başhekimliğine yönlendirilir. Kişinin muayenesi ve lüzuu halinde istirahat raporu düzenlenmesi işlemleri, başhekimin koordinasyonunda yapılır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.