Öne Çıkanlar A101 20 Haziran 2024 Aktüel Ürünler öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı Salih Tanrıkulu il dışı yer değiştirme

Yapım İşleri Muayene ve Kabul Yönetmeliğinde Değişiklik (18 Mayıs 2024)

Resmî Gazete

18 Mayıs 2024 CUMARTESİ

Sayı : 32550

YÖNETMELİK

Kamu İhale Kurumundan:

YAPIM İŞLERİ MUAYENE VE KABUL YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 4/3/2009 tarihli ve 27159 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapım İşleri Muayene ve Kabul Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “(Ek–1)’de yer alan” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “(Ek–2)’de yer alan” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “(Ek–3)’de yer alan” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “(Ek–4)’de yer alan” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.          

MADDE 5- Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“Standart formlara yapılan atıflar

EK MADDE 1- (1) Bu maddeyi yürürlüğe koyan Yönetmelik ile yürürlükten kaldırılan eklerde yer alan standart formlara diğer mevzuatta yapılan atıflar e-formlara yapılmış sayılır.”

MADDE 6- Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Başlamış olan ihaleler

GEÇİCİ MADDE 2- (1) Bu maddeyi yürürlüğe koyan Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce sözleşmesi yapılan işlerde, sözleşme tarihinde yürürlükte olan Yönetmelik hükümleri uygulanır.”

MADDE 7- Aynı Yönetmeliğin ekleri yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 8- Bu Yönetmelik 15/1/2025 tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 9- Bu Yönetmelik hükümlerini Kamu İhale Kurumu Başkanı yürütür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.