Öne Çıkanlar Maden Çalışanları Milli Eğitim Bakanlığı Fatma AFYONCU Murat Kurum psikolog ataması

2024 Yılı O'nu Oku, O'nu Yaşa Siyer Yarışması Ödül Kazananlar ve Yarışma Sonuçları SORGULAMA

Dört kategoride yapılan 2024 Yılı O'nu Oku, O'nu Yaşa Siyer Yarışması'nda birinci ve ikinci kategoride olan adaylara 60 soru soruldu ve 90 dakika süre verildi; üçüncü ve dördüncü kategoride olan adaylara 75 soru soruldu ve 90 dakika süre verildi.

ÖDÜL KAZANANLAR LİSTESİ

1. KATEGORİ (4 VE 5. SINIF) - Dizüstü Bilgisayar

Hiranur Salık - Diyarbakır
Muhammed Yasir Arslan - İzmir

1. KATEGORİ (4 VE 5. SINIF) - Tablet

Murat Ali Uçkan - Balıkesir
Betül Alabras - Manisa
Emir Özgüven - Malatya
Tarık Keskin - Adıyaman
Doruk Tunç - Denizli
Ayhan Serra Oymak - Kocaeli
Fatma Edibe Kişi - İstanbul
Ali Malik Yalçın - Mardin
Sümeyra Selman Tezcan - İstanbul
Mustafa Durak - Mardin

1. KATEGORİ (4 VE 5. SINIF) - Bisiklet/1 Gram Altın

Abdulberi Habibullah - Kayseri
Ekrem Poyraz Pat - İstanbul
Yusuf Baran - Diyarbakır
Fate Alaroud - Gazantep
Yunus Emre Mangal - Diyarbakır
Enise Gülmez - Kocaeli
Elif Kömürcü - Şanlıurfa
Yusra Yaman - Batman

1. KATEGORİ (4 VE 5. SINIF) - Akıllı Bileklik

Hüseyin Dumlu - Manisa
Fakirullah Öztürk - Gaziantep
Falah Alali - İstanbul
Büşra Nur Vural - Diyarbakır
Osman Taha Çağlar - Erzincan
Ebrar Tosun - Konya
Abdulkadir Baktemur - Konya
Sedanur Ayman - Mardin
İslam Deniz - Muş
İşrakmina Dicle - Adana
Başak Bakan - İstanbul
Emir Aslan - Kocaeli
İrfan Demirbağ - Eskişehir
Ömer Faruk Demiryürek - İstanbul
Muhammed Yunus Yıldız - İstanbul

2. KATEGORİ (6. SINIF) - Dizüstü Bilgisayar

Semanur Gündoğdu - Diyarbakır

2. KATEGORİ (6. SINIF) - Tablet

M. Faruk Güneş - Elazığ
Mahmut Muhabaldin - Gaziantep
Azra Çınar - Diyarbakır
Elif Nur Polat - Bingöl
Rıfat Berkay Eşme - Bursa

2. KATEGORİ (6. SINIF) - Bisiklet/1 Gram Altın

Yasin Bingöl - Muş

2. KATEGORİ (6. SINIF) - Drone

Juman Aleido - Gaziantep
Muhammed Umud Yılar - Diyarbakır
Muhammed Ali Yurddaş - Diyarbakır
Azra Pınar - Diyarbakır
Refika Teker - Karaman
İsmail Halil - Kahramanmaraş
Tuba Çirik - Mardin

2. KATEGORİ (6. SINIF) - Teleskop

Selahattin Evci - Kayseri
Onur Demirezen - Şanlıurfa
Yusuf Zahid Azanpa - İstanbul
Yusuf Şevket Çelik - Diyarbakır
Rojin Oskan - Mardin
Nisa Nur Özlük - İstanbul

2. KATEGORİ (6. SINIF) - Akıllı Bileklik

Alyaman Alhelo - Gazantep
Emir Kaan Kabak - Karaman
Yunus Emre Ömeroğlu - Diyarbakır
Şehadet Güzel - Diyarbakır
Yusuf Fidan - Diyarbakır
Fatih Demirkıran - Diyarbakır
Muhammed Hamza Diril - Diyarbakır
Muhammed Taha Metin - Adana
İmran Gezer - Batman
Müleyke Şivetoğlu - Diyarbakır

2. KATEGORİ (7 VE 8. SINIF) - Dizüstü Bilgisayar

Ömer Talha Bıçak - Aydın
Muhammed İsmail Küçükbıyık - Niğde

2. KATEGORİ (7 VE 9. SINIF) - Bisiklet/Çeyrek Altın

Hüseyin Tuna Demiral - Kayseri
Betül Dilek - Malatya
Yeşim Ateş - Mardin
Emre Özoğul - Diyarbakır
Merve Kayalar - Erzincan

2. KATEGORİ (7 VE 8. SINIF) - Tablet

Ömer Faruk Baş - İstanbul
Umut Çeçen - Diyarbakır
Songül Aslan - Gazantep
İkra Eslem Şaman - İstanbul
Meryem Azra Taş - Diyarbakır
Abdurrahman Çomez - Gaziantep
Kevser Altunbaş - Elazığ
Furkan Taşdemir - Ağrı

2. KATEGORİ (7 VE 8. SINIF) - Teleskop

Ömer Aslanöz - Balıkesir
Vefa Eke - Muş
Nursena Kaplan - Diyarbakır
İbrahim Kendal - Diyarbakır
Sümeyye Kılıç - Van
Sümeyye Cesur - Batman
Mustafa Karaşan - Diyarbakır
İsrafil Çakmak - Şanlıurfa

2. KATEGORİ (7 VE 8. SINIF) - Akıllı Bileklik

Zeynep Er - İstanbul
Ali Eroğlu - Kayseri
Zeynep Ekyol - Diyarbakır
Ayşe Berra Elseyid - Gaziantep
Hayrunisa Yıldırım - Muş
Meryem Demir - Diyarbakır
İkra Harice Şaman - İstanbul
Zeynep Yaşar - Diyarbakır
Devrim Solin Özbay - Ağrı
Elvan Çalışkan - Elazığ
Sare Civelek - Kocaeli
Yazgül Aslan - Mardin
Furkan Aslanaray - Batman
Zeynep Nasıroğlu - Karaman
Rojin Akpınar - Mardin
Merve Çağlar - Diyarbakır
Ebrar Keskin - Bingöl
Fatma Nur Ulu - Diyarbakır
Elif Yıldız - Diyarbakır
Beyza Arpacı - Ankara
Sercan Açıkgöz - Elazığ
Ömer Coroz - Zonguldak
Elanur Görmüş - Diyarbakır
Muhammed Ali Kaplan - Elazığ

3. KATEGORİ (9. 10. 11. 12. SINIF) - Umre

Muhammed Ali Kaplan - Elazığ
Esila Nur Yıldırım - Gümüşhane

3. KATEGORİ (9. 10. 11. 12. SINIF) - Dizüstü Bilgisayar

Özkan Gülalmaz - Ağrı
Yasemin Çoban - Diyarbakır

3. KATEGORİ (9. 10. 11. 12. SINIF) - Çeyrek Altın

Berat Bayraktar - Adana
Yağmur Yaşaralp - Gazantep
Ayşe Yıldırım - Elazığ
Berkay Akın - İstanbul
Muhammed İnan - Hakkari

3. KATEGORİ (9. 10. 11. 12. SINIF) - Tablet

Melisa Nur Yıldırım - Gümüşhane
İslam Akın - Mardin
Ahmed Etka Taşçı - Karabük
Abdi Hussein Genemo - Kayseri
Delila Yavuz - Muş
Beyza Aslan - Şanlıurfa
İbrahim Aslan - Elazığ

3. KATEGORİ (9. 10. 11. 12. SINIF) - Drone

Hiranur Kalkan - Batman
Veysel Karani Enci - Bingöl
Zülfiye Doğruer - Elazığ
Safia Gordanova - İstanbul
Merve Şen - İstanbul
Ebrar Aksak - Şanlıurfa
Zeynep Vurdu - Şanlıurfa
Mehmet Hadi Aytar - Şanlıurfa
Abdullah Kırıt - Karaman
Alhagig Omar Sove - Kayseri

3. KATEORİ (9. 10. 11. 12. SINIF) - Teleskop

Amine Özdoğan - Diyarbakır
Reyhan Peksoy - İstanbul
Muhammed Ali Gözungül - Şırnak
Hiranur Öztürk - Muş
Yasin Yılmaz - Mardin
Muhammed Eshen Elseyid - Gaziantep
Zeynep Uzan - Diyarbakır
Emine Naz Aksoy - Koceali
Abdullah Turan - Şanlıurfa
Kamil İnan - Hakkari

3. KATEGORİ (9. 10. 11. 12. SINIF) - Akıllı Bileklik/Kol Saati

Remziye Aytaş - Batman
Medeni Ekinci - Şanlıurfa
Mukhammed Sheudzhen - Bursa
Abdullah Kurt - Diyarbakır
Zeynep Demirel - Diyarbakır
Halil İbrahim Aktekin - Bitlis
İbrahim İptaş - Batman
Muhammed Söylemez - Elazığ
Furkan Yılmaz - Konya
Aynur Dere - Bilecik

4. KATEGORİ (Yetişkinler) - Umre

Zehra Çelik - Bursa
Yılmaz Fidan - Diyarbakır
Şükrü Şaş - Kayseri

4. KATEGORİ - Dizüstü Bilgisayar

Sema Yılmaz - Van
Ahmet Sevinç - Malatya
Mehmet Tevfik Özkılavuzoğlu - Konya

4. KATEGORİ - Yarım Altın

Cemal Tolan - Diyarbakır
Betül İnceköse - Kırıkkale
Zeynep Öz - Diyarbakır
Fatma Zehra Has - Burdur
Mücahit Elçiçeği - Karaman
Ceylan Gül - Tekirdağ
Samet İlter - Hakkari

4. KATEGORİ - Çeyrek Altın

Hüseyin Ekin - Erzurum
Güler Demiray - Van
Rüştü Başyiğit - Ankara
Erdal Baygın - Ankara
Ayşe Demir - İstanbul
Ali Meto - Mersin
Abdullah Dündar - Van
Rubeyda Karaboğa - Kocaeli
Ahmet Tosun - Konya
Ayşenur Kandil - Rize

REHBER TV BİLGİLERİ

Kanal Adı: Rehber Tv
Yayın Merkezi: Diyarbakır
Kanal Türü: Dini
Ünvanı: Rehber Radyo Televizyon A.Ş

İletişim Bilgileri
Telefon: 0(412) 255 12 13
E-mail: [email protected]
Web: http://www.rehbertv.com.tr
Adres: Baris Mah. 500 Evler Kavsagi Ebrar Sitesi No:1 Kayapınar / Diyarbakır

Rehber Tv Uydu Frekans Bilgileri
Frekans: 12685
Sembol: 30000
FEC: 2/3
Polar: v

Sosyal Medya X : @RehberOnline

Canlı yayın linki : https://www.canlitv.fun/rehber-tv

YARIŞMA SONUCUNUZU ve KAZANDIĞINIZ ÖDÜLÜ GÖRMEK İÇİN : https://sonuc.siyersinavi.com/

(Yarışmaya girişte kullandığınız T.C. Kimlik No ve Doğum Tarihi ile sonucu öğrenebilirsiniz)

SINAVI SONUCU VE ÖDÜL LİSTESİ

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışma Tarihi ve Saati: 11 Şubat 2024 / Pazar Saat: 11.00
Cevap Anahtarının Yayınlanması: 11 Şubat 2024 Pazar Akşam saat: 23.00

İtirazlı Soruların Alınması: 11-13 Şubat 2024 Arası
İtirazlı Soruların Değerlendirilmesi: 14-16 Şubat 2024 Arası
İtirazlı Sorularla İlgili Açıklama Yapılması: 18 Şubat 2024 Pazar

Kesin Olmayan Sonuçların İlanı: 19 Şubat 2024 Pazartesi
Kesin Olmayan Sonuçlara İtirazların Alınması: 19-22 Şubat 2024 Arası
Kesin Olmayan Sonuçlara İtirazların Değerlendirilmesi: 23-24 Şubat 2024 Arası
Kesin Olan Sonuçların Yayınlanması: 03 Mart 2024 Pazar Saat: 20.00

Ödüllerin Verilmesi: Kesin Olan Sonuçların Yayınlanmasını Müteakiben 1 ay içerisinde

YARIŞMANIN ÖDÜLLLERİ

-Yarışmanın olağanüstü durumlardan dolayı online yapılması halinde yarışma komisyonu yarışma ödüllerini güncelleyebilecektir.

-Yarışma ödülleri kesin sonuçların ilan edilmesinden itibaren en geç 1 ay içerisinde alınmalıdır. Kişinin iletişim bilgilerinde yapılan değişikliklerin bildirilmemesi, kişiye haber verildiği halde ödülünü almaması gibi durumlarda hak iddia edilmez.

-Yarışma ödülleri program yapmaya değer sayıda ödüllerin olduğu yerlerde program yapmak sureti ile değilse yarışmacılar evlerinde veya okullarında ziyaret edilmek sureti ile, vakfımızın temsilcilerinin olduğu yerlerde temsilciler üzerinden veya kargo yolu ile yarışmacılara ulaştırılıp teslim edilecektir.

-Ödül kitap seti, ilgili kategorilerin seviyesine uygun düzeyde siyer, dini bilgiler, roman tarzı bandrollü, kültür bakanlığı onaylı kitaplardır.

-Yarışma ödülleri standart kalite ve düzeyde ödüller olacaktır.

-Yarışma giderleri ve ödüller sponsor firmalar ve vakfımız bütçesinden karşılanacaktır.

-Tüm ödüller genel olarak aşağıdaki gibi dağıtılacaktır.

BİRİNCİ KATEGORİ ÖDÜLLERİ (4 ve 5. Sınıf Öğrencileri)

Dizüstü Bilgisayar 2
Tablet 10
Bisiklet/1 Gram Altın 8
Akıllı Bileklik 15
Oyun Çadırı/Scooter/Paten 20
Sırt Çantası 30
Dart Tahtası/Oyun Seti (Mangala-Jenga) 50
Uçurtma/Masa Tenisi Raket Takımı/Basketbol Potası 75
Eşarp/Futbol Topu 90
Satranç Takımı 100

TOPLAM : 400

İKİNCİ KATEGORİ ÖDÜLLERİ (Ortaokul 6. Sınıf Öğrencileri)

Dizüstü Bilgisayar 1
Tablet 5
Bisiklet/1 Gram Altın 3
Drone 7
Teleskop 6
Akıllı Bileklik 10
Dua/Semere Yayıncılık Kitap Seti 20
Sırt Çantası 20
Uçurtma/Masa Tenisi Raket Takımı/Basketbol Potası 60
Eşarp/Futbol Topu 50
Satranç Takımı 118

TOPLAM : 300

İKİNCİ KATEGORİ ÖDÜLLERİ (Ortaokul 7 ve 8. Sınıf Öğrencileri)

Dizüstü Bilgisayar 2
Bisiklet/Çeyrek Altın 5
Tablet 8
Drone 8
Teleskop 8
Akıllı Bileklik 24
Dua/Semere Yayıncılık Kitap Seti 30
Uçurtma/Masa Tenisi Raket Takımı/Basketbol Potası 115
Eşarp/Futbol Topu 100

TOPLAM : 300

ÜÇÜNCÜ KATEGORİ ÖDÜLLERİ (Lise Öğrencileri 9-10-11-12. sınıflar ile Örgün Eğitimde okumayıp 2008 ve sonrası doğumlu olanlar)

Dizüstü Bilgisayar 2
Çeyrek Altın 5
Tablet 7
Drone 10
Teleskop 10
Akıllı Bileklik/Kol Saati 10
Dua/Semere Yayıncılık Kitap Seti 20
Ses Topu/Karaoke Mikrofon 86

TOPLAM : 150

DÖRDÜNCÜ KATEGORİ ÖDÜLLERİ (Diğer - Belirtilen Eğitim Durumları Dışında Kalanlar)

Dizüstü Bilgisayar 3
Yarım Altın 7
Çeyrek Altın 10
Kol Saati 30
Dua/Semere Yayıncılık Kitap Seti 100

TOPLAM : 150

Not: Yukarıdaki ödüller haricinde 5 de umre ödülü olacaktır. Bunlardan 3. kategoride (Lise) 2, 4.kategoride (Yetişkinler) 3 umre ödülü olacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
2 yıl önce

Ben sonucumu aldım çünkü internette liste vardı

Avatar
Semanur 2 yıl önce

Sınav sonuçları istiyorum

Avatar
Zübeydenur Karakuş 2 ay önce

Kazanları tebrik ediyorum.

Avatar
Zübeydenur Karakuş 2 ay önce

Kazananları tebrik ediyorum.

Avatar
Zübeydenur 2 ay önce

K

Avatar
Abdüllatif 2 ay önce

Avatar
Buse 2 ay önce

Doğru soru sayısı kaç olunca herhangi bir ödül kazanılır

Avatar
Barış Kaya 2 ay önce

Kaçıncı oldum