Öne Çıkanlar 2022 Yılı Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesi A101 Aktüel Ürünler 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu öğretmen Hakmar 2 Aralık 2023 Aktüel Ürünler

Doktor Alınacak (MİT)

Doktor; Millî İstihbarat Teşkilâtı Başkanlığı olarak, Personelimizin her türlü sağlık ihtiyacına cevap vermek amacıyla, ileri teknoloji ve modern imkanlarla donatılmış Ankara ve İstanbul’da kurulu Sağlık Hizmetleri Merkezlerimizde birlikte çalıştığımız personelimizdir.

Başvuru yapabilmek için aşağıdaki temel şartları sağlamanız gerekmektedir:

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

* 44 yaşını doldurmamış olmak

* Uzmanlık alanında en az 5 yıl fiili mesleki tecrübe sahibi olmak (Diş Hekimleri ile Pratisyen Hekimlerin en az 10 yıl fiili mesleki tecrübe sahibi olması gerekmektedir.)

* Zorunlu haller dışında mesleğine ara vermemiş olmak

* Türkiye’de kurulu üniversitelerin Tıp Fakültelerinin birinden mezun olmak

* Herhangi bir kurum ve kuruluşa karşı mecburi hizmet şartı bulunmamak

* Alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak, branşıyla ilgili bilimsel gelişmeleri takip etmek, yeni yöntem teknik ve teknolojilere hâkim olmak
İletişim yönü güçlü, pozitif ve ekip çalışmasına yatkın olmak

* Yoğun/vardiyalı/nöbetli çalışma temposuna ayak uydurabilmek

* Gerektiğinde saha koşullarında çalışmaya ve seyahat etmeye engeli olmamak

Uzman doktorların alanları ile ilgili olarak aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

Nöroloji Uzmanı : EEG ve EMG-UP raporlama ve yorumlama konusunda tecrübeli.

İç Hastalıkları Uzmanı : Koruyucu, akut, kronik ve palyatif tıp uygulamalarında tecrübeli.

Tıbbi Biyokimya Uzmanı : Biyokimya dalında uzmanlık eğitimini tamamlamış, Temel laboratuvar kuralları ve laboratuvar ekipmanları konusunda teorik ve pratik bilgiye sahip, Laboratuvar testlerinin analiz öncesi, analizi ve sonraki aşamalarına ilişkin bilgisi olan, testlerin istenme endükasyonlarını bilen ve bu konuda klinisyene konsültan olabilen, Laboratuvar ekipmanları ve sarf malzemeleri alımı hususunda yeterli teknik bilgi ve donanıma sahip olan, en az 2 (iki) yıl laboratuvar sorumlusu olarak görev yapmış, kendi uzmanlık alanında en az 5 (beş) yıl mesleki tecrübesi olan.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı : Çocuk sağlığı ve hastalıklarını ilgilendiren sistemlerle ilgili anatomi ve fizyoloji temel bilgilerinin yanında branşla ilişkili tüm diğer alanlarda da bilgi ve tecrübe sahibi, sistemlere yönelik öykü alma ve fizik muayene konusunda uzman, tanı koydurucu testleri ve girişimleri yapabilen, araştırılması ve yönetimi konusunda tecrübeli.

KBB Hastalıkları Uzmanı : Alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli.

Göz Hastalıkları Uzmanı : Alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli.

Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı : Alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı : Yüksek yoğunluklu lazer, Radyofrekans tedavisi (TECAR) vb. uygulamalar konusunda tecrübeli, Manuel terapi, nöral terapi, eklem içi ve yumuşak doku enjeksiyonları konularına hakim.

Diş Hekimi : Dolgu, kanal tedavisi, total-parsiyel protez işlemlerini aktif olarak yapabilecek, İmplant tedavisi yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip.

Pratisyen Hekim : Acil servis ve aile hekimliği ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli, İşyeri hekimliği sertifikası bulunan.

Yukarıda belirtilen şartları sağlamayanların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır. İşe alım aşamasında uzmanlık ve tecrübeyle ilişkili belgeler istenecek olup, Millî İstihbarat Teşkilâtı Personel Alımına ilişkin genel prosedürler yanında iş görüşmesi yapılacaktır.

Önemli Not: Özgeçmiş formunu doldurmanız, başvurunuzun kabul edildiği ve tarafınızla mutlaka iletişime geçileceği anlamına gelmemektedir. Başvuru sahipleriyle SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.