Öne Çıkanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı Hakmar Express

2017/27 Sayılı Genelge'nin Yürürlükten Kaldırılması (26 Eylül 2021)

Genel Müdür Bakan a. İsmail ÇOLAK imzalı resmi yazıda ''Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile okul ve kurumlarında uygunluk değerlendirme ve belgelendirme faaliyetleri; ulusal/uluslararası akreditasyon şartları ile bağımsız ve etik ilkeler doğrultusunda tarafsızlık, tutarlılık, geçerlilik ve güvenirlilik esaslarına uygun olarak Bakanlığımız Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından Bakanlığımız Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi doğrultusunda yürütülmektedir.

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile okul ve kurumlarında uygunluk değerlendirme ve belgelendirme iş ve işlemlerinin yürütülmesi amacıyla Bakanlığımız Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi Ocak 2021 tarihli ve 2760 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayımlanarak yürürlüğe konulmuş olup, Bakanlığımız 2017/27 sayılı Yönetim Sistemleri Belgelendirme Genelgesi ve 24.03.2021tarihli ve E-24301423-20-22992576 sayılı Makam Oluru ile yürürlükten kaldırılmıştır.

Bakanlığımızca önceki tarihlerde Bakanlığımız 2017/27 sayılı Yönetim Sistemleri Belgelendirme Genelgesi'ye atıf yapılarak düzenlenen yazı ve talimatların bundan böyle Bakanlığımız Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi'ne atıf yapılarak düzenlenmesi uygun görülmektedir.

Ayrıca, Bakanlığımız birimleri ve/veya Bakanlığımızın taraf olduğu proje, protokol ve benzeri çalışmalarda ihtiyaç duyulan uygunluk değerlendirme ve belgelendirme programları ile yönetim sistemleri konusunda ihtiyaç duyulan belgelendirme, eğitim, rehberlik gibi faaliyetler Bakanlığımız Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi doğrultusunda Genel Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülmektedir.'' denilmiştir.

Anahtar Kelimeler:
Milli Eğitim Bakanlığı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.