Öne Çıkanlar öğretmen EACEA (Eğitim Görsel İşitsel ve Kültür İcra Ajansı) Kültür ve Turizm Bakanlığı emeklilikte yaşa takılanlar A101 1 Temmuz 2022 Aktüel Ürünler

2022 Yılı Tercih Danışmanlığı Hizmeti (16 Haziran 2022)

Kemal Varın Numanoğlu imzalı resmi yazıda ''eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetleri öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri, meslekleri tanımaları, mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerine uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okul, alan ve programları seçmeleri amacı ile sunulan profesyonel destek hizmetidir. Eğitsel ve mesleki rehberlik faaliyetlerinin bir parçası olan ve Bakanlığımızca sunulan tercih danışmanlığı hizmeti ile öğrencilere ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişleri aşamasında destek sağlanması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda yerine getirilecek olan tercih danışmanlığı hizmetinin usul ve esaslarının yer aldığı 2022 Yılı Tercih Danışmanlığı Kılavuzu hazırlanmıştırç Bu çerçevede görevlendirilecektir.

1. Tercih danışmanlığı birimlerinde sadece rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar görev alabilecek olup, görevlendirme onaylarının il/ilçe koordinasyon kurullarınca alınarak tercih danışmanlığı birimlerinin kurulması,

2. Tercih danışmanlığı birimlerinde görev alacak rehber öğretmen/psikolojik danışmanların ek ders ücretlerinin 25 Ağustos 2021 tarihli ve 31579 sayılı 6. Dönem Toplu Sözleşmenin 2. Bölüm 6. Madde gereğince tahakkuk ettirilmesi,

3. 2022 Yılı Tercih Danışmanlığı Kılavuzu doğrultusunda, kadrolarının bulunduğu okul/kurumları dışında tercih danışmanlığı hizmeti verecek olan rehber öğretmen/psikolojik danışmanların ek ders ücret çizelgeleri, tercih danışmanlık hizmetinin yapıldığı okul/kurum müdürlüklerince hazırlanarak rehber öğretmen/psikolojik danışmanın kadrosunun bulunduğu okul/kurum müdürlüklerine gönderilecektir.

4. 2022 Yılı Tercih Danışmanlığı Kılavuzunun ortaokul, ortaöğretim kurumları ve rehberlik araştırma merkezine tercih danışmanlığı sürecinde görev alacak tüm rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara tebliği sağlanacaktır.

5. Birimlerinde görev alacak rehber öğretmen/psikolojik danışman bilgileri tercih danışmanlığı il/ilçe koordinasyon kurulları tarafından 29 Haziran 2022 tarihine kadar MEBBİS'e kaydedilecektir. Kayıt yetki süresi dolduktan sonra tercih danışmanlığı birimleri için değişiklik talepleri gerekçesi ile Ek-2 talep formuna işlenerek Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.'' denilmiştir.

TERCİH KILAVUZU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.