Öne Çıkanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakmar Express yüz yüze eğitim Bunu da Konuşalım Devlet Memurları Kanunu

Yüz Yüze Eğitim Faaliyetleri Yazısı (26 Şubat 2021)

Genel Müdür V. Bakan a. Vedat KUŞGÖZOĞLU imzalı resmi yazıda "2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle başlatılacağı daha önce açıklanmış ancak ülkemizde yaşanan covid-19 sürecinin seyri nedeniyle Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısında yüz yüze eğitime kademeli geçilmesi kararlaştırılması neticesinde Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 05.02.2021 tarihli ve 20218459 sayılı yazısı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 12.02.2021 tarihli ve 20619760 sayılı yazısı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 19.02.2021 tarihli ve 20937598 sayılı yazısı ile yüz yüze eğitime kademeli geçişin hangi sınıf seviyelerinde ve esaslara uyularak yapılacağı tüm il valiliklerine bildirilmiştir. 

Ayrıca 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren özel okullarda Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğin 46 ncı maddesinin yedinci fıkrası hükmü doğrultusunda 8 ve 12 nci sınıflarda öğrenim gören öğrenciler için yüz yüze takviye kursları ile aynı Kanun kapsamında faaliyet gösteren özel öğretim kurslarının 12 nci sınıf öğrencileri ve mezunlar için yüz yüze eğitimler isteğe bağlı olarak 22.01.2021 tarihinden itibaren başlatılabileceği duyurusu Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 20.01.2021 tarihli ve 19434562 sayılı yazısı ile yapılmıştır.

Ancak gelinen süreçte Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösteren özel okullar ile özel öğretim kurslarında ilgide kayıtlı yazılarda belirtilen sınıf seviyelerinin dışında diğer sınıf seviyelerinde de yüz yüze eğitim yapıldığına dair bilgiler ulaşmaktadır. 

Bu bağlamda ilinizde faaliyet gösteren özel okullar ile özel öğretim kurslarında koronavirüs salgınının kontrol altında tutulması için alınan tedbir kararlarına aykırı yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerinin yapılıp yapılmadığı hususunda gerekli kontrol ve incelemelerin yapılması, ilgide kayıtlı yazılarda belirtilen sınıf seviyelerinin dışında yüz yüze eğitim öğretim faaliyeti yaptığı tespit edilen kurumlara ilgili mevzuatı gereği işlem başlatılması ve Bakanlığımıza konuya yönelik bilgi verilmesi hususunda, bilgilerinizi ve gereğini rica ederim." denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.