Öne Çıkanlar Okul Öncesi Özel Eğitim Spor Beslenmecisi Sedat Abdulhakimoğulları 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri

5 Eylül 2018 Tarihli Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik

KamuMeb.net - 7/10/2004 tarihli ve 25606 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin ikinci fıkrasının (a), (e) ve (f) bentleri yürürlükten kaldırılmış, (b) bendi değiştirilmiş, aynı fıkraya ''Hisse sahipleri, yöneticileri ve varsa tüzel kişi ortak temsilcilerin imza sirküleri, Başvuru dilekçesi, Kurucu, yönetici ve varsa temsilcilerine ait güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, Üniforma kataloğu.” bentleri eklenmiştir.

17 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) ve (f) bentleri yürürlükten kaldırılmış, aynı fıkraya ''Başvuru dilekçesi, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu.” bentleri eklenmiştir.

23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (d) bentleri yürürlükten kaldırılmış, aynı fıkraya ''Başvuru dilekçesi, Kurucu, yönetici ve varsa temsilcilerine ait güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, Kurucu, yönetici ve varsa temsilcilerine ait imza sirküleri.” bentleri eklenmiştir.

31 inci maddesinin birinci fıkrası “Özel güvenlik temel eğitimi ve yenileme eğitimi Bakanlıktan faaliyet izni alan özel eğitim kurumlarında yapılır. Eğitim yapılacak tesisin; zorunlu deprem sigortası ve tapusunun bulunması gerekmektedir. Özel güvenlik eğitim izni için Bakanlığa yapılacak başvuruya aşağıdaki bilgi ve belgelerden birer suret eklenir: Kurucu, yönetici, uzman eğitici ve varsa tüzel kişi ortak temsilcilerinin T.C. Kimlik Numarası ile eğitim yapılacak tesisin adresini belirtir başvuru dilekçesi ve tesis kendilerine ait ise tapunun, kira ise kira sözleşmesinin bir örneği, Binaya ilişkin yapı kullanma izni veya eğitim kurumu açılmasında fenni sakınca olmadığına ilişkin belediyeden alınan yazı, Eğitim kurumunu temsil edecek yöneticiler için yetki belgesi, Eğitim yapılacak tesisin yangın sigortası poliçesinin bir sureti, Kurucu, yönetici ve varsa temsilcilerine ait güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, Kurucu, yönetici ve varsa temsilcilerine ait imza sirküleri.” şeklinde değiştirilmiştir. 

Bu yazının tüm hakları KamuMeb.net'e aittir. Kaynak göstermeden alıntılanamaz.

KamuMeb.net - özel haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.