Öne Çıkanlar Mevsimlik İşçiler Merkezi Sınav Türkiye Diyanet Vakfı Prof. Dr. Cem Akbal AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş

Sağlık Bakanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliğinde Değişiklik

KamuMeb.net - Kalkınma Bakanlığınca hazırlanan” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır. “Kalkınma Bakanlığınca hazırlanan” ibaresi yürürlükten kaldırılmış; mecvut cümle “2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu kapsamına giren bir kurumda veya kamu kurum ve kuruluşlarında fiilen çalışılan her yer ve yıl için İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması endeksindeki sıra numarası 1000 rakamıyla toplanarak ilçe sıralaması puanı elde edilir.” şeklinde değiştirilmiştir.

Mevcut cümle “İller arası atama dönemleri Ocak, Haziran ve Eylül ayıdır. Hizmet puanlarının eşit olması halinde çalışma süresi esas alınır, çalışma süresinin de eşit olması halinde kura ile yerleştirme işlemleri yapılır.” şeklinde değiştirilmiş ve “Bu fıkranın (a) bendinde bulunanlar bir defaya mahsus atama kısıtlamasına tabi değildir.” cümlesi eklenmiştir.

“ve 24 üncü” ibaresi “, 24 ve 31/A” şeklinde değiştirilmiş, mevcut cümle “Atama talebinde bulunan personelin bulunduğu yerde, eşinin görev yaptığı kurumun teşkilatının bulunmaması, kadro veya mevzuatı açısından aile birliği mazeretine dayalı atanma imkânının olmaması halinde aile birliği sağlanır; ancak bu bendin birinci cümlesi stratejik personel için uygulanmaz.” şeklinde değiştirilmiş ve “Askerlik, doğum ve sağlık nedeniyle ödenmeyen primler, prim gün sayısından sayılır.” cümlesi eklenmiştir.

“daha önce görev yaptıkları” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır. Mevcut cümle “Hizmete yeni açılan tesisler ile hizmeti aksatacak ölçüde personel ihtiyacı olan tesislerin personel ihtiyacı öncelikle il içerisinden karşılanır. İhtiyacın il içerisinde karşılanmaması halinde atama dönemine bağlı kalmaksızın il dışından atama yapılabilir.” şeklinde değiştirilmiştir.

“ve 26 ncı maddelere” ibaresi “, 26 ve 31/A maddelerine” şeklinde değiştirilmiş, “hizmet bölgesinde” ibarelerinden sonra gelmek üzere “son” ibareleri eklenmiştir.

Bu yazının tüm hakları KamuMeb.net'e aittir. Kaynak göstermeden alıntılanamaz.

KamuMeb.net - özel haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.