Öne Çıkanlar Özelleştirme İdaresi Başkanlığı TRT EBA TV yüz yüze eğitim Mevlidi Nebi Haftası uzaktan eğitim

1709 Şube Müdürü Ataması Duyurusu

İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Şube Müdürü Kadrolarına Makam Onayı Doğrultusunda Görevde Yükselme Yoluyla Atama Takvimi'ne göre; tercih başvurularının yapılması ve onay sureci 21-25 Aralık 2020 tarihleri arasında saat:17.00’ye kadardır. Atamaların yapılması ve sonuçların ilan edilmesi süreci 30 Aralık 2020 tarihindedir.

A- BAŞVURUDA BULUNACAKLAR 

Bakanlık Makamının 02.12.2020 tarihli ve 41289672-641.04-E.17586332 sayılı Onayı doğrultusunda, Bakanlığımızın taşra teşkilatı il/ilçe millî eğitim müdürlükleri şube müdürü ihtiyacını karşılamaya yönelik 31.10.2013 tarihli Makam Onayı ile başlatılan ve kadro sayısı 1.709 olarak ilan edilen süreçte görevde yükselme yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olarak tercih hakkı verilen 3.287 şube müdürü adayından yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması alınarak belirlenen puana göre 1.709'uncu sırada bulunan adayın sahip olduğu "76,3333" puan, taban puan olarak esas alınarak; 

Bu süreçte görevde yükselme yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olmalarına rağmen şube müdürü kadrolarına herhangi bir nedenle atanamayanlardan yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması, taban puan olarak esas alınan "76,3333" ve üzerinde olup hâlen Bakanlığımız kadrolarında görev yapmakta olan adaylara, dava açıp açmadıklarına veya dava açanların açtıkları davayı kazanıp kazanmadıklarına bakılmaksızın bir defaya mahsus olmak üzere tercih hakkı verilecektir. 

Yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması, "76,3333" puanın altında olan adaylara ise tercih hakkı verilmeyecektir. 

Tercih başvurusunda bulunabilecek şube müdürü adaylarının bilgileri ilgili Valiliklere gönderilecektir. 

Tercihlerine atanamayan ya da atandığı hâlde yasal süresi içerisinde göreve başlamayanlara, bu kapsamda başka tercih ve atanma hakkı verilmeyecektir. 

B- BAŞVURU ZAMANI VE YERİ 

Başvurular ekli Atama Takviminde belirtilen tarihler arasında, şube müdürü adayları tarafından http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapılacaktır. 

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ 

1. Şube müdürü adaylarının MEBBİS e-Personel Modülündeki öğrenim durumu, hizmet durumu ve benzeri bilgilerindeki eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda, düzeltmeye esas belgeleri ile birlikte başvuruları üzerine ilgili il millî eğitim müdürlüklerince gerekli düzeltmeler MEBBİS ortamında yapılacaktır. 

2. Şube müdürü adayları, başvurularının onaylanıp-onaylanmadığını, başvuru yaptıkları http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresinden başvuru süresi içerisinde takip edeceklerdir. 

3. Adaylar, başvuruda en fazla on tercih yapabilecektir. Başvuracak adaylar 11’inci seçenek olarak tercihleri dışında atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtecektir. Bu kapsamda tercih dışı atanmak istemeyen adayların sadece tercihleri dikkate alınacaktır. 

4. Aday Elektronik Başvuru Formu ile yapmış olduğu başvurusunda, duyuruda belirtilen bütün şartları taşıdığını kabul etmiş sayılacak ve bu konularda yapılan eksiklik ve yanlışlıklardan doğacak sonuçlardan adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Ç- BAŞVURUNUN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR 

Gerekli şartları taşımadığı halde başvuruda bulunan, Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle yapılan başvurular, işleme alınmayacaktır. Geçersiz başvuruya dayanılarak yapılan işlemler iptal edilecektir. 

D- YAPILACAK İŞLEMLER 

İl Millî Eğitim Müdürlüklerince Yapılacak İşlemler 

1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli önlemler alınacaktır. 

2. Başvuruda bulunanların şube müdürlüğü kadrosuna atanma için Yönetmeliğin 6’ncı maddesinde belirtilen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68/B maddesinde 1. derece şube müdürlüğü kadrosu için öngörülen mezuniyet ve hizmetinin bulunması ile yazılı sınava başvuru koşulu olan hizmet süresi ve eğitime ilişkin şartları, adayın yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 08/11/2013 tarihinde taşıyıp-taşımadığı özlük dosyalarının tutulduğu il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince incelenecektir. 

3. Atama şartlarını taşıyanların başvuruları, sırasıyla okul, ilçe ve son olarak il millî eğitim müdürlüğünce elektronik ortamda onaylanacaktır. 

4. MEBBİS e-Personel Modülü’ndeki bilgilerin doğruluğundan, il millî eğitim müdürlüklerinin personelle ilgili birimi sorumlu olacaktır. Bu nedenle başvuruların incelenmesi ve onaylanmasında gerekli özen ve dikkat gösterilecektir. 

5. Onaylanan başvuruların çıktısı alınarak il millî eğitim müdürlüklerinde muhafaza edilecektir. 

Merkez Teşkilatı Birimlerince Yapılacak İşlemler 

1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli önlemler alınacaktır. 

2. Başvuracak merkez teşkilatı personelinin başvuruları birimlerince incelenerek elektronik ortamda onaylanacaktır. 

E- DİĞER HUSUSLAR 

1. Üst öğrenim mezuniyet notunun 100’lük not sistemine çevrilerek atama başvuru ekranına girilmesi sağlanacaktır. 

2. Ataması yapılanlar yasal süre içerisinde göreve başlamak zorundadırlar. Bu süre içerisinde başlamayanların atamaları iptal edilecektir. 

3. Atama şartlarını taşımayanların atamaları yapılmayacak, atananlardan gerekli şartları taşımadıkları sonradan belirlenenlerin atamaları iptal edilecektir. 

4. Yönetmeliklerinde belirtilen usul ve esaslar ile yukarıda yer verilen açıklamalara uymayan başvurular kabul edilmeyecektir. 

5. Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, atama işlemleri tamamlanan şube müdürlerinin ayrılma ve başlama işlemlerine ilişkin olarak gerek görülmesi halinde ayrıca bir açıklama yapılabilecektir. 

F- ATAMA 

1. Atama, Yönetmeliğin değişik 21’inci maddesinin birinci fıkrası hükmü çerçevesinde yazılı ve sözlü sınav puanı ortalaması ile tercihleri de dikkate alınarak elektronik ortamda yerleştikleri yere yapılacaktır. Eşitlik olması halinde, sırasıyla; hizmet süresi fazla olanlara, daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara, üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilecektir. 

2. Atamalara ilişkin sonuçlar, Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. 

İLETİŞİM BİLGİLERİ: 

Telefon: (312) 413 17 26-30-32 

www.meb.gov.tr 

http://personel.meb.gov.tr/ 

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Bakanlıklar 06648 Çankaya/ANKARA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.