Öne Çıkanlar A101 14 Aralık 2023 Aktüel Ürünler A101 8 Aralık 2023 Aktüel Ürünler A101 2 Aralık 2023 Aktüel Ürünler engelli öğretmen

Personelin Maaşla Ödüllendirilmesi (22 Eylül 2023)

Genel Başkan Kadem Özbay imzalı resmi yazıda ''657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 122. Maddesi gereğince üç defa başarı belgesi alanlara üstün başarı belgesi verilir. Üstün başarı belgesi verilenlere, merkezde bağlı veya ilgili bakan ve illerde valiler tarafından uygun görülmesi halinde en yüksek devlet memuru aylığının %200’üne kadar ödül verilebilir ibaresi yer almaktadır.

Öğretmen ve diğer tüm eğitim çalışanlarının başarı ve üstün başarı tekliflerinin objektif kriterlere göre yapılması, il ve ilçe komisyonlarında üç büyük sendikanın temsilcisinin bulundurulması ve il-ilçe komisyonlarında da aynı anlayış ile tarafsız komisyonlarca adil bir şekilde maaşla ödüllendirme yapılması öncelikli beklentimizdir. Ayrıca Bakanlığınızın merkez ve taşra teşkilatına bağlı eğitim kurumlarda görev yapan personelin (öğretmen ve yöneticiler dışındaki) ödüllendirilmesinde ciddi yetersizlikler söz konusudur. Bu durum personelin çalışma azmini-isteğini olumsuz etkilemekte, çalışma motivasyonunu azaltmakta ve verimliliğini de düşürmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Yönerge'de; ''Ödül verilebilecek personel sayısının belirlenmesi 

Madde 12- (1) Bir malî yıl içinde ödül verilebileceklerin sayısı, kurumun yılbaşındaki dolu kadro mevcudunun binde yirmisini geçemez.” denilmektedir.

Eğitim İş Sendikası olarak, her yıl ödüllendirilecek öğretmen ve diğer eğitim çalışanlarının   toplam kadronun en az %10’unun (binde yüzünün) üstün başarı (maaşla ödül) ile ödüllendirilmesi bu oranın Bakanlığınıza bağlı tüm değişik kadrolarda uygulanmasını ayrıca ödül miktarının en yüksek devlet memuru aylığının %300 oranında yükseltilmesini talep ediyoruz.'' denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.