Öne Çıkanlar Kadın ve Erkek 10 Bin Polis Alınacak 2023 Yılı Ekim Ayı Yay Burcu İş Yorumu sözlü sınav Bağımsız Denetçi Adayı Belirleme Sınavı Bıçaklar

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Eğitim Programı Süre Uzatılması (12 Eylül 2023)

Genel Müdür Bakan a. Cevdet VURAL imzalı resmi yazıda ''Bilindiği gibi, Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği'nin "Eğitim Programı" başlıklı 15'inci maddesinde yer alan; " (1) Eğitim programı; Eğitim Kurulu kararıyla belirlenir ve Millî Eğitim Bakanlığı Personeli Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliği çerçevesinde yürütülür.

(2) Uzman Öğretmenlik Eğitim Programına yazılı sınava başvuru tarihinin son günü itibarıyla en az on yıl hizmeti bulunan öğretmenler; Başöğretmenlik Eğitim Programına ise yazılı sınava başvuru tarihinin son günü itibarıyla uzman öğretmenlikte en az on yıl hizmeti bulunan uzman öğretmenler başvuruda bulunabilir.

(3) Eğitim programını tamamlayanlara seminer belgesi düzenlenir. Seminer belgesi, düzenlendiği tarihi takip eden üç yıl süreyle geçerlidir; bu süre içinde eğitim programında değişiklik olması hâlinde öğretmenler/uzman öğretmenler değişen konularla sınırlı eğitime tabi tutulur. " hükmü doğrultusunda 2023 Yılı Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında İlerlemeye İlişkin Duyuru eki takvimde Uzman Öğretmenlik Eğitim Programı uygulanmasının 17 Temmuz-08 Eylül 2023 tarihleri arasında, Başöğretmenlik Eğitim Programı uygulanmasının ise 17 Temmuz-18 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacağı belirtilmiştir.

12.09.2023 tarihli ve E-20299769-20-83717170 sayılı Makam Oluru ile söz konusu eğitim programlarından Uzman Öğretmenlik Eğitim Programı 13 Eylül 2023 tarihinden başlatılarak 16 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 23.59'a kadar, Başöğretmenlik Eğitim Programı ise 22 Eylül 2023 Cuma günü saat 23:59'a kadar uzatılmıştır. Bilgilerini ve ilgili öğretmenlere gerekli duyurunun yapılması hususunda gereğini arz/rica ederim.'' denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.