Öne Çıkanlar 2018 Yılı III. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı Duyurusu Vergi Usul Kanunu aile hekimi Dünya Su Günü Örgün Ortaöğretim

Yurtiçi Sürekli Görev Harcırahı (9 Şubat 2023)

Daire Başkanı Bakan a. Yücel Süzen imzalı resmi yazıda ''İlgi yazınız ve eklerinde; 2021 ve 2022 yıllarında başka üniversitelerden ve diğer kurumlardan naklen gelen akademik personel ile TUS'da başarılı olarak üniversitelerde uzmanlık öğrencisi olan pratisyen hekimlere ödenen yurtiçi sürekli görev yolluklarının Bakanlığımız Kontrolünce düzenlenen Denetim Raporu Doğrultusunda kişi borcu açılarak tahsil edilmesi ile ilgili iş ve işlemlerin başlatıldığı; ancak, yazınız ekinde yer alan konu ile ilgili daha önce yazılmış Devlet Personel Başkanlığının 28/03/2019 tarihli ve 2278 sayılı yazısı, Bakanlığımızın 29/04/2021 tarihli ve 274517 sayılı yazısı, Sayıştay 8. Dairesinin 211 sayılı Kararı, Sayıştay 1. Dairesinin 10870 sayılı Kararı birlikte ele alındığında, 2547 sayılı Kanun'un 23, 24 ve 26'ncı maddelerine ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe göre atananlar ile mecburi hizmet yükümlülüğü kapsamında yapılan atamaların farklı değerlendirildiği; bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı'nca tarafınıza yazılan Devlet Hizmeti Yükümlülüğü ile ilgili yazı ve belgeler çerçevesinde bu yazılarda bahsi geçen personele sürekli görev yolluğunun ödenip ödenmeyeceği belirtilerek konu hakkında Bakanlığımız görüşü talep edilmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.