Öne Çıkanlar Türkiye Makro Göstergeleri Orhan Koç Engelli Sağlıkçılar Hafızlık Tespit Sınavı Tarihi Yer Adları Sözlüğü

Sağlık Tesisleri Denetimleri Duyurusu
Abone Ol

Genel Müdür Bakan a. Prof. Dr. Ahmet TEKİN e-imzalı resmi yazıda, ‘’ 19/03/2020 tarihli ve 23824201-663.02-307 sayılı genel yazı ile Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen COVİD-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz ve etkin bir şekilde yürütülebilmesini teminen alınan bir dizi tedbirler kapsamında Sağlık Bakanlığı, üniversite, özel ve diğer kamuya ait tüm sağlık hizmet sunucularına yönelik olarak il sağlık müdürlüklerimizce 6 aylık dönemler halinde yapılması planlanan ve belirlenen bu plan takvimi dâhilinde gerçekleştirilen olağan (rutin) denetimlerin ilk 6 aylık döneminin Bakanlığımızca görülen lüzum üzerine ertelenmesi uygun görülmüş; ihbar, şikâyet, Bakanlık talimatı ve benzeri durumlara bağlı olarak yapılması gereken olağandışı denetimler ile ilgili iş ve işlemler sürdürüleceği, iş bu Genel Yazımızın tebliği tarihinden önce gerçekleştirilmiş ve ilgili mevzuatı gereği eksikliklerin giderilmesi için süre verilmiş olan denetimlere ait süre sonu denetimlerin ise gerekli önlemler alınmak kaydıyla tamamlanması talimatı verilmiş olduğu malumlarıdır.

Bilindiği üzere;  29/05/2020 tarih ve 31139 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede Cumhurbaşkanlığı tarafından “COVİD-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve alınacak Tedbirler” konulu 2020/8 sayılı Genelge yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda, yaşanan olumlu gelişmeler bağlı olarak İl Sağlık Müdürlüklerince illerinde faaliyet gösteren tüm sağlık tesislerine yönelik olarak 2020 yılının ikinci 6 aylık döneminde (01 TEMMUZ-31 ARALIK 2020) yapılması planlanan ve denetim takvimine bağlanan olağan (rutin) denetimlerin 01 TEMMUZ 2020 tarihinden itibaren planlandığı şekilde ve daha önce belirlenen usul ve esaslara uygun olarak gerçekleştirilmesi ve sonuçlandırılması uygun görülmüştür.

Bilgilerinizi, gerçekleştirilecek olan denetimlere ait verilerin “2020 Yıllık Denetim Faaliyet Raporu Formu” üzerine işlenerek 18 Ocak 2021 tarihinden önce shgm.denetim@saglik.gov.tr adresine (Microsoft Excel formatında) ve (EBYS) üzerinden resmi yazı ile gönderilmesinin sağlanması hususunda ilgililere emirlerinizi önemle rica ederim.’’ denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.