Öne Çıkanlar metaverse Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen emeklilikte yaşa takılanlar Derya YANIK

Şua İzinlerinin Kullanılması Konusunda Resmi Yazı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca izalı resmi yazıda ''Cumhurbaşkanlığımızca, 30 Haziran 2021 tarih ve 31527 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan; COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu 2021/13 sayılı Genelge ile COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla düzenleme yapılarak uygulamaya konulmuştur.

Bakanlığımızca, mezkur düzenlemeye uygun olarak 30 Haziran 2021 tarih ve 2250 sayılı Bakanlık Makamının yazılarıyla, 60 yaş ve üzeri çalışanımız olup da COVID-19 hastalığı için sadece risk grubunda olan kanser hastaları ve organ nakli olanlar ile hamile personelimize, hamileliğinin 24'üncü haftasında 32'nci haftasına kadar olan süre içerisinde idari izin verilmesine yönelik genel yazı yazılarak teşkilatımıza duyurulmuş ve uygulama bir minval üzere devam ettirilmiştir.

Cumhurbaşkanlığımızca, 9 Nisan 2022 tarih ve 31804 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe konulan 2022/2 sayılı Genelge ile ''COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler'' konulu 2021/13 sayılı Genelge yürürlükten kaldırılmış olup salgın ile mücadelede Sağlık Bakanlığı ile Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen tedbir ve kurallara titizlikle uyulması konusunda kamu kurum ve kuruluşlarınca uygulamada herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmeyeeği düzenlemesine yer verilmiştir.

Bu doğrultuda; 60 yaş ve üzere çalışanımız olup da COVID-19 hastalığı için sadece risk grubunda olan kanser hastaları ve organ nakli olanlar ile hamile personelimize, hamileliğinin 24'üncü haftasından 32'nci haftasına kadar olan süre içerisinde idari izin verilmesine yönelik genel yazımız,Cumhurbaşkanlığımızca yayımlanan 2022/2 sayılı Genelgeye uygun olarak yürürlükten kaldırılmıştır. Ancak, hali hazırda mezkur izinleri kullanmakta olan gerek 60 yaş ve üzeri personelimiz gerekse de hamile personelimizin yürürlükten kaldırılan genel yazımız kapsamında kullandıkları izinleri 30 Haziran 2022 tarihi itibariyle sona erecek olup kapsama dahil personele belirtilen tarihten sonra izin verilmeyecektir.

Bu aşamadan sonraki uygulamaların Cumhurbaşkanlığımızın 2022/2 sayılı Genelgeleri doğrultusunda yürütülmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.'' denilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.