Öne Çıkanlar Seçimler ve Seçmen Kütükleri İle İlgili 7102 Sayılı Kanun 5 Bin Engelli İstihdam Edilecek sağlık raporu özürlü aylığı Odyolog

Ek Gösterge Kanun Teklifi

KamuMeb.net - Kanun Teklifi ile çalışma hayatları boyunca ülke ekonomisine büyük katkısı olan kamu çalışanlarının; emeklilik dönemlerinde çocuklarına, torunlarına ve hatta sosyal yardımlara muhtaç olmalarının önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

12 Temmuz 1965 tarih ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli; hizmet sınıfları itibariyle unvan veya aylık alınan derecelere göre ek göstergeleri gösteren ''I'' sayılı Cetvelin ''III- SAĞLIK HİZMETLERİ SINIFI'' başlığı altında ''c) Kadroları bu sınıfa dahil olup da yukarıda sayılanlar dışında kalanlardan'' alt başlığı kapsamında 1 ve 2 numaralı sütunlarda yer alan derecelerin karşısındaki ek göstergeler değiştirilmiştir.

Devlet Memurları Kanununa ekli, hizmet sınıfları itibariyle unvan veya aylık alınan derecelere göre ek göstergeleri gösteren ''I'' sayılı Cetvelin ''IV- EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ SINIFI'' başlığı altında ''b) Öğretmen ve diğer personel'' alt başlığı kapsamında yer alan derecelerin karşısındaki ek göstergeler değiştirilmiştir.

Devlet Memurları Kanununa ekli, hizmet sınıfları itibariyle unvan veya aylık alınan derecelere göre ek göstergeleri gösteren ''I'' sayılı Cetvelin ''VII- EMNİYET HİZMETLERİ SIIFI'' başlığı altında ''d) Kadroları bu sınıfa dahil olup da Emniyet Müdürü sıfatını kazanmış olanlar'' alt başlığı ile ''e) Kadroları bu sınıfa dahil olup da, yukarıda sayılanlar dışında kalanlardan alt başlığının, aa) Yüksek öğrenimliler ve bb) Diğerleri'' sütunlarında yer alan derecelerin karşısındaki ek göstergeler değiştirilmiştir.

Devlet Memurları Kanununa ekli, hizmet sınıfları itibariyle unvan veya aylık alınan derecelere göre ek göstergeleri gösteren ''I'' sayılı Cetvelin ''VI- DİN HİZMETLERİ SINIFI, Kadroları bu sınıfa dahil olanlardan'' başlığı altında ''a) En az dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunları, b) Yukarıda belirtilenler dışındaki yüksek öğreni mezunları, c) Diğerleri'' alt başlık sütunlarında yer alan derecelerin karşısındaki ek göstergeler değiştirilmiştir.

Teklif ile, sağlık hizmetleri, eğitim ve öğretim hizmetleri, emniyet hizmetleri ile din hizmetleri sınıflarında çalışanların ek göstergelerinin artırılarak emeklilik hayatlarındaki refah düzeylerinin iyileştirilmesi öngörülmektedir.

Bu yazının tüm hakları KamuMeb.net'e aittir. Kaynak göstermeden alıntılanamaz.

KamuMeb.net - özel haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.