Öne Çıkanlar Spina Bifida Sözleşmeli Öğretmen öğretmen Tokat sahur vakitleri Sözleşmeli bilişim personeli

Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Yönetmeliğinde Değişiklik (Karar Sayısı: 6012)

Ekli “Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulmasına, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununun 33 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

ASKERİ YASAK BÖLGELER VE GÜVENLİK BÖLGELERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 17/1/1983 tarihli ve 83/5949 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Yönetmeliğinin 21'inci maddesinin;

a) İkinci fıkrasında yer alan ''Genelkurmay Başkanlığının lüzum göstermesi veya Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğini veya İçişleri Bakanlığının göstereceği lüzum üzerine Genelkurmay Başkanlığının uygun görmesi kaydıyla Bakanlar Kurulunca'' ibaresi ''Cumhurbaşkanınca'' şeklinde değiştirilmiştir.

b) Üçüncü fıkrasında yer alan ''(1)'inci bentte'' ibaresi ''birinci fıkrada'' şeklinde ve ''Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği ile koordine edilerek'' ibaresi ''ilgili makamlarla koordineli olarak'' şeklinde değiştirilmiştir.

c) Dördüncü fıkrasında yer alan ''(1) numaralı bentteki'' ibaresi ''Birinci fıkada belirtilen'' şeklinde değiştirilmiş, aynı fıkranın (A) bendinin birinci paragrafının sonuna aşağıdaki cümle eklenmiş ve aynı fıkranın (A) bendinin ikinci paragrafına ''Milli İstihbarat Teşkilatı Temsilcileri'' ibaresinden sonra gelmek üzere ''tapu ve kadastro bölge müdürlüğü/müdürlüğü temsilcileri,'' ibaresi eklenmiştir. ''Daha önceden kurulu olan özel güvenlik bölgesinin sınırlarında meydana gelen değişikliklerin güncellenmesi ile özel güvenlik bölgesinin iptal edilmesinin talep edilmesi halinde, bu duruma yönelik öneri dosyası hazırlanır.''

KARAR : https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/09/20220906-11.pdf

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.