Öne Çıkanlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin İmar Kanunu Rebiülevvel Ayı uzman öğretmenlik eğitimleri milli eğitim müdürü görevden alindi

Günün Önemli Kararları (19 Ağustos 2022)

2022/418 Karar Sayılı Karara göre; Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mücahit ÖZDEMİR atanmıştır.

2022/419 Karar Sayılı Karara göre; Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Uğur SANCARBABA atanmıştır.

2022/420 Karar Sayılı Karara göre; 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Milli Eğitim Bakanlığı Hatay İ1 Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN görevden alınmış, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Murat AĞAR, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ahmet ÖZDEMİR, atanmıştır.

2022/421 Karar Sayılı Karara göre; 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Milli Eğitim Bakanlığı Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf TÜFEKÇİ görevden alınmış, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Hayati TELEFONCU, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Hatice ÖZDEMİR, atanmıştır.

2022/422 Karar Sayılı Karara göre; 3 sayılı Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usüllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 9'uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince, ek listede kimlikleri yazılı general ve amiraller isimleri hizalarında belirtilen görev yerlerine atanmıştır.

2022/423 Karar Sayılı Karara göre; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanlığına Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU, Üyeliğine Orhan ÖĞE, Üyeliğine Hüsnü KILIÇ, 5/4/1983 tarihli ve 2813 sayılı Kanunun 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince atanmıştır.

Karar : https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/08/20220819-13.pdf 

Anahtar Kelimeler:
Milli Eğitim Bakanlığı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.