Öne Çıkanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen Engelli Memurun Yer Değişikliği

Günün Önemli Kararları (3 Şubat 2023)

2023/60 Karar Sayılı Karara göre; 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bolu İl Müdürü Bekir KOÇYİĞİT görevden alınmış ve bu suretle boşalan Bolu İ1 Müdürlüğüne Cemal KESKİN atanmıştır.

2023/61 Karar Sayılı Karara göre; Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Süleyman ÖNEL atanmıştır.

2023/62 Karar Sayılı Karara göre; Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mustafa Mert AYAZ atanmıştır.

2023/63 Karar Sayılı Karara göre; Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Muharrem KİRAZ atanmıştır.

2023/64 Karar Sayılı Karara göre; Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Muhammet Safa TOPUZ atanmıştır.

2023/65 Karar Sayılı Karara göre; Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Vergi Başmüfettişliklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince ekli listede yer alan Vergi Müfettişleri atanmıştır.

2023/66 Karar Sayılı Karara göre; Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ali Arif ÖZZEYBEK atanmıştır.

2023/67 Karar Sayılı Karara göre; Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hatice Dilek KARAKUZU atanmıştır.

2023/68 Karar Sayılı Karara göre; Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Tamer ERDOĞAN atanmıştır.

2023/69 Karar Sayılı Karara göre; Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ziya KARATEKİN atanmıştır.

2023/70 Karar Sayılı Karara göre; Vakıflar Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumlıurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığı Baltan Yardımcısı Sinan AKSU atanmıştır.

2023/71 Karar Sayılı Karara göre; Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mustafa GELEN atanmıştır.

2023/72 Karar Sayılı Karara göre; Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Cemal ÖZDEMİR atanmıştır.

2023/73 Karar Sayılı Karara göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında açık bulunan Aliağa Bölge Liman Başkanlığına Burak BULUT, Ambarlı Bölge Liman Başkanlığına Muhammed Ali KART, Antalya Bölge Liman Başkanlığına Muhammet Alper KEÇELİ, Bandıma Bölge Liman Başkanlığına Kürşad AYYILDIZ, Bodrum Bölge Liman Başkanlığına Tuncay AYDIN, Ceyhan Bölge Liman Başkanlığına Eray AYKANAT, Çanakkale Bölge Liman Başkanlığına Mehmet Kürşat BİÇİCİ, Gemlik Bölge Liman Başkanlığına Bora AYPER, İskenderun Bölge Liman Başkanlığına Erdoğan BAYRAM, İstanbul Bölge Liman Başkanlığına Mustafa KIRAN, İzmir Bölge Liman Başkanlığına Ünal Hakan AT ALAN, Karadeniz Ereğli Bölge Liman Başkanlığına Bülent TAŞDEMİR, Kocaeli Bölge Liman Başkanlığına Erol EKMEKÇİ, Samsun Bölge Liman Başkanlığına Muhammet ÖZÇELİK, Tekirdağ Bölge Liman Başkanlığına İrfan KIZILTAŞ, Yalova Bölge Liman Başkanlığına Deniz KAYA, Zonguldak Bölge Liman Başkanlığına Ahmet MERT, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.